V islamskom štáte ju znásilňovali, v Nemecku spoznala tyrana, ale úrady jej nepomohli - MAGAZÍN 1
Zo sveta

V islamskom štáte ju znásilňovali, v Nemecku spoznala tyrana, ale úrady jej nepomohli

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ashwaq Haji Hamid mala len 14 rokov, keď bola predaná ako sexuálna otrokyňa pre bojovníka Islamského štátu. Ten ju dennodenne ako mladé nevinné dievča znásilňoval a mučil.

Po celý rokoch ho dievča spoznalo v uliciach nemeckého mesta Stuttgart, kde odišla žiť a podobne s ňou tam žil aj jej bývalý tyran. Keď ho Hamid udala nemeckým úradom, odpovedali jej, že s tým nemôžu nič urobiť, pretože bol zaregistrovaný ako utečenec podobne ako ona.

Tyran sa Hamid zase opätovne vyhrážal, že vie kde býva a tak sa rozhodla z Nemecka utiecť a žije so svojim otcom v Kurdistáne.

Tento príbeh však neskončil a Hamid dostala šancu sa pozrieť svojmu tyranovi do očí v irackej televízii, kde mu spútanému povedala do tváre tieto slová: “Zničil si môj život! Vzal si mi všetko! Všetko, o čom som snívala! Mala som len 14 rokov! Mala som toľko rokov, čo tvoj syn a dcéra!”.

Nakoniec sa po veľkom šoku Hamid zrútila a odpadla. Musela zažiť kruté chvíle života niekde spútaná a týraná dennodenne a nemecké úrady jej odmietli pomôcť. Toto je tá sloboda a spravodlivosť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *