Zo sveta

V islamskom štáte ju znásilňovali, v Nemecku spoznala tyrana, ale úrady jej nepomohli

Ashwaq Haji Hamid mala len 14 rokov, keď bola predaná ako sexuálna otrokyňa pre bojovníka Islamského štátu. Ten ju dennodenne ako mladé nevinné dievča znásilňoval a mučil.

Po celý rokoch ho dievča spoznalo v uliciach nemeckého mesta Stuttgart, kde odišla žiť a podobne s ňou tam žil aj jej bývalý tyran. Keď ho Hamid udala nemeckým úradom, odpovedali jej, že s tým nemôžu nič urobiť, pretože bol zaregistrovaný ako utečenec podobne ako ona.

Tyran sa Hamid zase opätovne vyhrážal, že vie kde býva a tak sa rozhodla z Nemecka utiecť a žije so svojim otcom v Kurdistáne.

Tento príbeh však neskončil a Hamid dostala šancu sa pozrieť svojmu tyranovi do očí v irackej televízii, kde mu spútanému povedala do tváre tieto slová: „Zničil si môj život! Vzal si mi všetko! Všetko, o čom som snívala! Mala som len 14 rokov! Mala som toľko rokov, čo tvoj syn a dcéra!“.

Nakoniec sa po veľkom šoku Hamid zrútila a odpadla. Musela zažiť kruté chvíle života niekde spútaná a týraná dennodenne a nemecké úrady jej odmietli pomôcť. Toto je tá sloboda a spravodlivosť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *