Zo sveta

V Holandsku protestovali proti opatreniam. Ľudia podpálili policajtom auto a tí museli strielať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V druhom najväčšom meste Holandska sa konal masívny protest proti covid opatreniam. Bolo zranených sedem osôb po streľbe holandskej polície na účastníkov protestov.

Polícia potvrdila zranenie výtržníkov, ale nespresnila, aký typ munície bol proti nim použitý.
Polícia použila vodné delá, zatiaľ čo demonštranti zapaľovali ohne a odpaľovali zábavnú pyrotechniku ​​v rušnej obchodnej štvrti Rotterdamu.

Výtržnosti sa odohrali v piatok večer, keď sa stovky ľudí zišli na protest proti novým opatreniam covid-19 v krajine. Holandsko v sobotu vstúpilo do čiastočného uzavretia, čo vyvolalo zúrivú reakciu proti vláde. Polícia potvrdila, že pri stretoch medzi výtržníkmi došlo k varovným výstrelom, ktoré si vyžiadali niekoľko zranených.

Demonštrácia proti plánom holandskej vlády zaviesť obmedzenia pre neočkované osoby sa zvrhla v násilnosti.

Polícia uviedla, že výtržníci v Rotterdame zakladali ohne a hádzali zábavnú pyrotechniku, na čo reagovala varovnými výstrelmi a použitím vodných diel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *