Slovensko

V Harmanci bolo antigénovými testami pozitívnych až 46% ľudí. Následne cez PCR testy ani jeden

V harmaneckých papierňach testovali svojich zamestnancov antigénovými testami. Šokujúci bol výsledok, kedy ukázali, že až 46% bolo pozitívnych.

Firma svojich zamestnancov okamžite poslala do karantény a všetkých pozitívnych dala ešte raz pretestovať na svoje náklady cez PCR testy.

Výsledky potom šokovali firmu, odborníkov aj ministerstvo zdravotníctva. PCR testy totiž ukázali, že všetci pozitívni z antigénových testov sú vlastne negatívni. Informáciu priniesol Denník E.

„Testovanie formou antigénových testov stále považujeme za účinný nástroj pri zachytení infekčných ľudí a to aj v kombinácii následným nariadením povinnej domácej izolácie,“ takto okomentovalo harmanecký prípad pre portál ministerstvo zdravotníctva.

K situácii sa vyjadril aj premiér Igor Matovič „V Harmaneckých papierňach, a.s. sa rozhodli pretestovať zamestnancov AG testami. Najali si súkromnú firmu Event …, s.r.o. Zo 173 testovaných zamestnancov bolo 80 pozitívnych … z nich sa 70 pretestovalo cez RT-PCR … a čuduj sa svete boli všetky negatívne.Po sociálnych sietiach sa to masívne šíri ako dôkaz toho, že antigénové testy sú úplný šuvix a nepoužiteľné … a vraj sa v Harmanci testovalo tými istými testami ako pri celoplošnom testovaní.Nuž, PRAVDA je taká, že v Harmanci testovali testami Eko Test Covid od čínskej firmy Assure Tech z Hangzhou, ktoré nemajú nič spoločné s testami používanými pri plošnom testovaní, ktoré majú chybovosť pri určení falošnej pozitivity 0,32% (podľa výrobcu) … a 0,05% podľa testovania v Trenčíne = t.j. z 10 000 testovaných bolo chybne za pozitívnych označených 5 ľudí.“