Zo sveta

V Grécku migrant znásilňoval ženu. Na pomoc jej prišli iní migranti, ktorí ju tiež znásilnili

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Grécka polícia začala pátranie po štyroch migrantoch, jeden je z Afganistanu a traja pochádzajú z Pakistanu, ktorí sú obvinení z únosu a hromadného znásilnenia dvadsaťpäťročnej Grékyne, ktorá je v treťom mesiaci tehotenstva.

Kým mladá žena išla smerom k aténskej štvrti Omonia, kde si plánovala nechať spravit mobilný telefón, násilne ju obťažoval afganský muž, ktorý ju pred znásilnením donútil vstúpiť do odľahlej, temnejšej oblasti. Keď bola sexuálne napadnutá, tehotná žena kričala o pomoc na troch pakistánskych okoloidúcich, aby jej pomohli. Muži jej však miesto pomoci zavolali taxík, previezli ju do neďalekého podzemného bytu a hromadne ju znásilnili, píše grécky denník Preto Thema.

Traja pakistanskí migranti vo veku 19, 21 a 27 rokov boli zadržaní gréckou políciou, ale štvrtý afganský podozrivý zostáva na slobode.

Keď došlo k hromadnému znásilneniu, susedia zo susedných bytov začuli zúfalý krik ženy a vydali sa na balkóny, aby zistili, kto volá o pomoc. V obave, že budú zadržaní znepokojeným susedmi a políciou, sa údajní násilníci rozhodli nechať obeť a opustili byt.

Po úteku z bytu išla mladá žena okamžite na oddelenie St. Panteleimon, ohlásila zločin a ukázala na byt, kde bola údajne znásilnená cudzincami. Počas niekoľkých hodín boli traja zo štyroch páchateľov zatknutí a obvinení zo sprisahania za účelom znásilnenia. Štvrtý afganský podozrivý však zostáva na slobode a grécke úrady po ňom pátrajú.

Vyšetrovatelia z miesta činu zhromaždili dôkazy DNA z oblečenia obete s nádejou, že ich dovedú k štvrtému podozrivému a tiež preukážu vinu troch Pakistancov.

Minulý mesiac zatkla grécka polícia 34-ročného Pakistancov na aténskom predmestí za napadnutie a pokus o znásilnenie maloletých dievčat a 22-ročného dievčaťa. Polícii sa podarilo útočníka vypátrať potom, čo dvadsaťdvaročná obeť natočila video a nahrala ho na sociálne siete. Muž je obvinený z pokusu o znásilnenie, urážky sexuálnej dôstojnosti, neslušnosti a drobného ublíženia na zdraví a násilia.

V marci bol na gréckom ostrove Kréta zatknutý ďalší Pakistanec pre podozrenie z napadnutia a pokusu o znásilnenie miestnej ženy. Obeť polícii povedala, že sa k nej muž priblížil, ohrozoval ju nožom a bil ju, keď sa ju pokúšal znásilniť. Má sa tiež za to, že muž sexuálne obťažoval päť ďalších žien.

V decembri minulého roka stál pred súdom pakistanský migrant, ktorý znásilnil osemročného chlapca a pokúsil sa znásilniť ďalšie dve ženy.