V Česku sa vzbúrili a otvorili stovky barov a reštaurácii aj napriek zákazu

Naši českí bratia už toho majú dosť a pod iniciatívou Chcípl PES sa rozhodli stovky barov a reštaurácii otvoriť, aj napriek zákazu pre epidemiologické opatrenia, ktoré otvorenie takýchto podnikov nepovoľujú. 

Ako tvrdia, cieľom tohto protestu nie je na pandémii zarábať, ale prežiť, uviedol podľa portálu Novinky.cz spoluorganizátor protestu Jakub Olbert z pražskej reštaurácie Šeberák.

Tejto akcie sa zúčastnili reštaurácie z Prahy, Teplíc, Ústí nad Labem, Brna, Kladna či okresu Jihlava, pričom podľa agentúry AFP sa k protestu pripojili stovky podnikov. Hovorca pražského magistrátu Vít Hofman AFP povedal, že otvoreným reštauráciám a podnikom hrozí za porušenie pravidiel pokuta do výšky 20.000 českých korún čo je 765eur,

Na sociálnej sieti tejto iniciatívy informujú, že česká polícia vyhadzuje ľudí z reštaurácii. Tí však údajne počkajú von, kým polícia odíde a vracajú sa naspäť.


Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353