V Česku sa počas zákazu rozbehli vleky! Vraj im nič iné nezostáva

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V niekoľkých českých oblastiach sa aj napriek zákazu spustili lyžiarske vleky. Na prvý natrafila polícia v českej obci Čenkovice, kde v sobotu spustili vlek. Lyžiarov našli aj v areáli Vaňkův kopec, ktorý sa nachádza neďaleko Ostravy, informoval portál novinky.cz

„Zadokumentovali sme, že v skiareáli Čenkovice bol v prevádzke vlek. Konanie prevádzkovateľa budeme oznamovať správnemu orgánu, v rámci čoho mu hrozí pokuta až tri milióny korún,“ uviedla policajná hovorkyňa Janovská.

Areál pre lyžiarov Vaňkův kopec už nezvládal aktuálnu situáciu. Nemajú peniaze na zaplatenie účtov za elektrinu. Prevádzkar tohto areálu povedal médiám, že otvorené majú aj na protest, ale predovšetkým preto, že im už nič iné neostáva.

Na svojom facebookovom profile uvádzajú, že musia do 2.februára doplatiť účet za elektriku v sume 500 000 českých korún.