Politika

V Česku musia prebaliť všetky potraviny dvojakej kvality! Vláda schválila nový zákon a bude rozdávať spoločnostiam miliónové pokuty

V pondelok česká vláda schválila zákaz predaja potravín rôznej kvality v rovnakom obale. Týka sa to ako ČR, tak ďalších európskych štátov. Ministerstvo poľnohospodárstva ČR navrhuje, aby za porušenie tejto novinky hrozila pokuta vo výške až 50 miliónov korún (1 940 541,8 EUR)

Potraviny, ktoré sú pod rovnakým označením ponúkané v rôznych krajinách Európskej únie, ale líšia sa svojím zložením, už nebude možné uvádzať v Českej republike na trh.

„Vláda na dnešnom rokovaní schválila novely zákonov, ktoré riešia problematiku dvojakej kvality potravín a ďalšieho tovaru,“ informoval úrad vlády na Twitteri.

„Cieľom nášho návrhu je, aby potraviny, ktoré sa svojimi vlastnosťami líšia, výrobcovia spotrebiteľom neponúkali v rovnakom obale, označení, farbe, grafike či s rovnakým marketingom,“ povedal už skôr minister poľnohospodárstva Miroslav Toman.

Uvádza sa, že na dodržiavanie zákazu dvojakej kvality bude dohliadať česká štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia (SZPI). Podľa toho, v akej podobe prejde návrh snemovňou, sa určí prechodné obdobie na preznačenie výrobkov.

„Problém s dvojitou kvalitou potravín sa týka predovšetkým nadnárodných spoločností. Nemôžeme pripustiť, aby fakticky existovali občania niekoľkých kategórií. Je nutné spotrebiteľom zabezpečiť férové zaobchádzanie, „uviedol český minister.

5 Replies to “V Česku musia prebaliť všetky potraviny dvojakej kvality! Vláda schválila nový zákon a bude rozdávať spoločnostiam miliónové pokuty

  1. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

  2. Hello, i believe that i saw you visited my web site thus i got here to “go back the prefer”.I am attempting to in finding issues to enhance my site!I guess its adequate to make use of a few of your ideas!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *