Zo sveta

V Bruseli vyšlo do ulíc 40-tisíc ľudí. Do policajtov hádžu kamene a fľaše (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Belgická polícia proti účastníkom protestu v Bruseli použila slzný plyn, demonštranti v reakcii začali stavať barikády. Z miesta udalostí o tom informuje korešpondent Sputniku.

Akcia, ktorú schválili miestne úrady, začala pri Severnej stanici belgického hlavného mesta. Podľa miestnej polície do ulíc Bruselu vyšlo asi 35-tisíc ľudí.

Kvôli protestnej akcii sa v meste tvoria silné dopravné zápchy, polícia musela uzavrieť hneď niekoľko ulíc a tunelov v centre mesta.

Na videách vidíme demonštrantov, ako hádžu do policajtov sklenené fľaše či svetlice.

Účastníci akcie najmä kritizujú používanie takzvaného koronavírusového certifikátu, bez ktorého sa Belgičania teraz nedostanú do reštaurácií, športových klubov ani do kín. V najbližšom čase chcú úrady používanie certifikátov rozšíriť.

Belgické úrady minulú stredu sprísnili reštriktívne opatrenia proti šíreniu covidu-19. Znova ľudia musia nosiť rúšky vo všetkých vnútorných priestoroch (okrem škôl). Aj úrady nariadili preradenie zamestnancov na home office minimálne na štyri dni týždenne. Boli tiež zrušené firemné akcie.

V súčasnosti Belgicko zažíva štvrtú vlnu covidu-19. Počet nakazených denne prevyšuje desaťtisíc prípadov. Priemerne sa každý týždeň počet chorých zvyšuje o 20 percent. Do nemocníc sa každý deň dostáva viac ako 200 ľudí. Celkovo je aktuálne v nemocniciach vyše 2 500 ľudí, na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 500 nakazených.

Aktuálne v krajine denne umiera asi 23 ľudí na covid-19 (rast 9% v porovnaní s minulým týždňom). V Belgicku je úplne očkovaných asi 87 percent dospelých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *