V Austrálii vylúčia neočkovaných ľudí zo svojej ekonomiky - MAGAZÍN 1
Zo sveta

V Austrálii vylúčia neočkovaných ľudí zo svojej ekonomiky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Austrálsky štát Victoria “odreže” neočkovaných ľudí od účasti v ekonomike, oznámil premiér Dan Andrews.

Victoria je v súčasnej dobe pod drakonickým zákazom vychádzania, obyvatelia Melbourne – ktorí tvoria drvivú väčšinu obyvateľov štátu od deviatich večer do piatich ráno, majú zakázané opúšťať domovy s výnimkou práce, nákupu potravín alebo očkovania proti Covidu-19.

Keď bude zrušená karanténa, povedal premiér Dan Andrews, budúce obmedzenia sa budú týkať iba tých, čo nie sú zaočkovaní.

“Bude existovať očkovaná ekonomika a vy sa na tom môžete podieľať, ak ste zaočkovaní,” konštatoval Andrews. “Presunieme sa do situácie, kedy kvôli ochrane zdravotného systému vylúčime ľudí, ktorí nie sú zaočkovaní a môžu byť.” “Ak sa rozhodujete nenechať sa očkovať, potom sa rozhodujete zle,” dodal.

Andrews nepovedal, z akých služieb a miest budú neočkovaní ľudia vyradení, ale povedal, že akonáhle Victoria znovu otvorí, “nebude bezpečné, aby sa ľudia, ktorí nie sú očkovaní, potulovali po meste šíriaci vírus”.

Andrews tiež prezradil, že v najbližších týždňoch bude v regionálnej Viktórii pilotný projekt “očkovacích pasov” s dokladom o očkovaní, ktorý je nutný pre vstup do krčiem a reštaurácií.

Austrálska vláda tento rok v lete súhlasila, že preštuduje zavedenie systému cestovných pasov vo Victorii s cieľom jeho celoštátneho zavedenia.

Už skôr viktoriánsky premiér Daniel Andrews pripustil, že sedemdňové celoštátne uzatvorenie v Austrálii nebolo založené na vede, ale na lži, že COVID-19 bol nájdený v odpadových vodách.

Austrálska vláda medzitým tiež testuje aplikáciu pre presadzovanie svojich karanténnych pravidiel.

Štát bude ľuďom písať v náhodnú dobu a potom budú mať 15 minút na to, aby si odfotili svoju tvár a napísali vláde. Ak sa tak nestane, bude vyslaná policajná hliadka, aby to osobne preverila.