V anglickom meste sa objavili plagáty proti našim Slovákom: „Nedovoľte Slovákom a ich deťom zobrať si naše ulice“

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V Anglickom meste Sheffielde na severe krajiny, kde žije tiež početná komunita Rómov zo Slovenska sa objavili nenávistné plagáty mierené práve na Slovákov.

Inak liberálne mesto obývajú tiež silné moslimské komunity prevažne pakistánskeho pôvodu a dostávajú sa do konfliktu s rodákmi zo Slovenska. Na jednej strane Pakistanci upriamujú pozornosť na zvýšený hluk alebo množstvo odpadkov na uliciach a na strane druhej slovenskí Rómovia hovoria o ich diskriminácii alebo šikanovaní, informuje portál noviny.sk

Plagáty namierené proti Slovákom vyvešali v mestských lokalitách a obsahovali texty ako „“Nedovoľte Slovákom a ich deťom zobrať si naše ulice”, na iných bolo napísané: „Je to naša komunita, zastavte Slovákov pri rozsypávaní odpadkov, či zbavme sa Slovákov…” a podobne.

Letáky sa už stali predmetom vyšetrovania miestnej polície, pretože okrem šírenia politicky nekorektnej nenávisti, majú tieto letáky a nálady konkrétny dopad na tých slovenských občanov, ktorí sa chcú ubytovať alebo si založiť bankový účet.