V Amerika idú vyvraždiť 45 - tisíc divokých koní, kvôli chovu kráv. Naháňajú ich vrtuľníkmi a žriebätká sa strácajú matkám - MAGAZÍN 1
Slovensko

V Amerika idú vyvraždiť 45 – tisíc divokých koní, kvôli chovu kráv. Naháňajú ich vrtuľníkmi a žriebätká sa strácajú matkám

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Podľa americkej vlády predstavujú divé kone hrozbu pre dobytok. Preto si s nimi musia poradiť. Počet divokých koní spolu s oslami potulujúcich sa po americkej divočine v posledných rokoch prudko klesá.

Minulý piatok vydali Bureau of Land Management s (BLM), National Wild Horse a Burro Advisory Board odporúčania na usmrtenie 45 000 divokých koní. Zabité majú byť preto, aby sa vytvoril priestor pre chov dobytka.

Avšak úrad správy krajiny (BLM) trvá na tom, že aj tie zvyšky sú hrozbou pre dobytok. Zachytené fotografie ukazujú spôsob, ako sa s týmto problémom americká vláda vyrovnáva. Tieto zábery ukazujú, ako je tá taktika hrozivá.

K brutálnemu naháňaniu divokých koní sa používajú vrtuľníky

Namiesto toho, aby ich zastaralo naháňali z konských chrbtov, tak vláda na naháňanie koní využíva helikoptéry. Zaháňa tak stáda do zadržiavacích ohrád, kde sú ponechané na neurčito. Mnohé z týchto krásnych voľne sa potulujúcich stvorení skončia v aukciách, kde sú rozpredané na mäso do zahraničia.

Toto kruté zaobchádzanie s divými koňmi je dôsledok sťažností amerických farmárov, ktorí tvrdia, že divoké kone škodia ich dobytku. V skutočnosti sa vraj divoké kone správajú úplne mierumilovne pri iných zvieratách.

Na Slovensku je chudoba a LGBTI komunitu trápi, že nedostali peniaze na ich cirkus a filmy o bozkávajúcich sa chlapoch

Fotky, kde naháňajú divoké kone vyvolali pobúrenie

Fotografovi sa podarilo odfotiť divoké kone, ktoré sú štvané krajinou a naháňa ich helikoptéra. Kone naháňa helikoptéra a oni v panike utekajú k ostatnému plotu a tak ich donútia, aby do neho narazili a nemohli sa z neho dostať.

Kone strácajú svojich potomkov

Dospelé kone majú často so sebou svojich potomkov, ktorí nevládzu utekať pred helikoptérou obrovské vzdialenosti a tak odpadávajú od únavy na prériách a tam sú odobrané od svojich matiek.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *