Spoločnosť

V Amerika idú vyvraždiť 45 – tisíc divokých koní, kvôli chovu kráv. Naháňajú ich vrtuľníkmi a žriebätká sa strácajú matkám

Podľa americkej vlády predstavujú divé kone hrozbu pre dobytok. Preto si s nimi musia poradiť. Počet divokých koní spolu s oslami potulujúcich sa po americkej divočine v posledných rokoch prudko klesá.

Minulý piatok vydali Bureau of Land Management s (BLM), National Wild Horse a Burro Advisory Board odporúčania na usmrtenie 45 000 divokých koní. Zabité majú byť preto, aby sa vytvoril priestor pre chov dobytka.

Avšak úrad správy krajiny (BLM) trvá na tom, že aj tie zvyšky sú hrozbou pre dobytok. Zachytené fotografie ukazujú spôsob, ako sa s týmto problémom americká vláda vyrovnáva. Tieto zábery ukazujú, ako je tá taktika hrozivá.

K brutálnemu naháňaniu divokých koní sa používajú vrtuľníky

Namiesto toho, aby ich zastaralo naháňali z konských chrbtov, tak vláda na naháňanie koní využíva helikoptéry. Zaháňa tak stáda do zadržiavacích ohrád, kde sú ponechané na neurčito. Mnohé z týchto krásnych voľne sa potulujúcich stvorení skončia v aukciách, kde sú rozpredané na mäso do zahraničia.

Toto kruté zaobchádzanie s divými koňmi je dôsledok sťažností amerických farmárov, ktorí tvrdia, že divoké kone škodia ich dobytku. V skutočnosti sa vraj divoké kone správajú úplne mierumilovne pri iných zvieratách.

Na Slovensku je chudoba a LGBTI komunitu trápi, že nedostali peniaze na ich cirkus a filmy o bozkávajúcich sa chlapoch

Fotky, kde naháňajú divoké kone vyvolali pobúrenie

Fotografovi sa podarilo odfotiť divoké kone, ktoré sú štvané krajinou a naháňa ich helikoptéra. Kone naháňa helikoptéra a oni v panike utekajú k ostatnému plotu a tak ich donútia, aby do neho narazili a nemohli sa z neho dostať.

Kone strácajú svojich potomkov

Dospelé kone majú často so sebou svojich potomkov, ktorí nevládzu utekať pred helikoptérou obrovské vzdialenosti a tak odpadávajú od únavy na prériách a tam sú odobrané od svojich matiek.

zdroj

12 Replies to “V Amerika idú vyvraždiť 45 – tisíc divokých koní, kvôli chovu kráv. Naháňajú ich vrtuľníkmi a žriebätká sa strácajú matkám

    1. … aj Indiánov, pôvodných obyvateľov Ameriky, nahnali do rezervácií, aby novodobí Američania vytvorili Ameriku podľa svojich predstáv ….

    2. Ja by som chcel vedieť či sú aj inde kone. Úprimne mi to je ľúto lebo Ameriku nenávidím. Koli dakym sprostým kravám vraždia koníky ktoré mohli dať iným štátom do divočiny a zarobiť 🤦‍♀️🤦‍♀️ Toto je logika pre tých debilov 🤦‍♀️ Radšej by som bola aby sa na nich jazdilo ako keby mali radšej aby ich vyvraždili 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

  1. Ako sa dá tomu zabrániť. Veď to už nie je normálne čo ľudia robia zvieratám. Pošlite všetky sem. Prečo ich proste neimportuju

  2. Ti kokso ti američaňia sú dobrí debili zabíjať také nádherné zvieratá len kôli tomu že vo Mekači ňieje dosť hamburgrou je hrozňe! Mali bi sa zamislieť nad tím čo budú robiť keď ich totalňe vihubia a pastvini im dôjdu. Takomto ľuďom bi som najračej otrhl hlavu alebo ešťe lepšie spravila bi som im to isté. Naháňal bi som ich po preri s helikoptérou dokiaľ bi od unavi ňipadli na zem a ňe zomreli!😠😫😭

        1. Neda mi na to to nereagovat …to to moze skrsnut len sprostych americkych hlavach dost uz to ze ludia likviduju tuto planetu a este daju zbytocne vyzabijat tak krasne kone ako su Mustangy…preco ?zaco? zatoze im prekazaju v biznise…to je neskutocne …ako mozu byt tak sprosti?!!tie tlste americke prasata uz nemozem ani citit..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *