Zo sveta

Už toho v Nemecku majú dosť! Majitelia prevádzok idú otvoriť aj v zákaze a sú ich desaťtisíce

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Situácia v nemecky hovoriacich krajinách je veľmi podobná tej u nás. Uzatvorené prevádzky a lockdown. Je tu však rozdiel. Malí podnikatelia, živnostníci, majitelia reštaurácií, kaderníctiev obchodíkov sa nenechajú dlhodobo likvidovať.

Okrem zapájania sa do protestov po celých krajinách, ktoré trvajú už od minulého roka, sa rozhodli bojovať aj inak, informuje portál PrehladSprav.sk

Iniciatíva „Wirmachen auf!“- teda „Otvoríme!“ sa začala šíriť naprieč celým Rakúskom, Nemeckom aj Švajčiarskom. Ľudia už odmietajú naďalej likvidáciu svojich podnikov a rozhodli sa, že napriek vládnym zákazom otvoria svoje prevádzky.

Už 11.1.2021 koordinovane odmietnu vládami nanútený „lockdown“ a chcú otvoriť svoje prevádzky. Keďže na západe už nedôverujú kvôli cenzúre nepohodlných názorov sociálnym sieťam ako je napríklad Facebook, organizujú sa cez aplikáciu telegram. Tak napríklad stránka „WIR MACHEN AUF- KEIN LOCKOWN MEHR- INFOKANAL“ (OTVORÍME- VIAC ŽIADNY LOCKDOWN- INFORMAČNÝ KANÁL), ktorá vznikla 2. januára 2021 má k dnešnému dňu cez 59 000 členov a ich počet neustále stúpa každým dňom o tisíce a tisíce.