Už toho v Nemecku majú dosť! Majitelia prevádzok idú otvoriť aj v zákaze a sú ich desaťtisíce

Situácia v nemecky hovoriacich krajinách je veľmi podobná tej u nás. Uzatvorené prevádzky a lockdown. Je tu však rozdiel. Malí podnikatelia, živnostníci, majitelia reštaurácií, kaderníctiev obchodíkov sa nenechajú dlhodobo likvidovať.

Okrem zapájania sa do protestov po celých krajinách, ktoré trvajú už od minulého roka, sa rozhodli bojovať aj inak, informuje portál PrehladSprav.sk

Iniciatíva „Wirmachen auf!“- teda „Otvoríme!“ sa začala šíriť naprieč celým Rakúskom, Nemeckom aj Švajčiarskom. Ľudia už odmietajú naďalej likvidáciu svojich podnikov a rozhodli sa, že napriek vládnym zákazom otvoria svoje prevádzky.

Už 11.1.2021 koordinovane odmietnu vládami nanútený „lockdown“ a chcú otvoriť svoje prevádzky. Keďže na západe už nedôverujú kvôli cenzúre nepohodlných názorov sociálnym sieťam ako je napríklad Facebook, organizujú sa cez aplikáciu telegram. Tak napríklad stránka „WIR MACHEN AUF- KEIN LOCKOWN MEHR- INFOKANAL“ (OTVORÍME- VIAC ŽIADNY LOCKDOWN- INFORMAČNÝ KANÁL), ktorá vznikla 2. januára 2021 má k dnešnému dňu cez 59 000 členov a ich počet neustále stúpa každým dňom o tisíce a tisíce.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353