adplus-dvertising

USA vo Venezuela už nemá žiadnu šancu. Po Rusoch už prileteli aj Číňania

Situácia vo Venezuele sa vyvíja a k Rusom sa pridali aj Číňania. Portál Rusvesna informuje o tom, že do Venezuely prileteli už aj ťažké Čínske transportné lietadlá. Čínske lietadlá pristáli na letisku Simona Bolivara, 20 km od Caracasu.

Číňania uviedli, že lietadlá priniesli do Venezuely humanitárnu pomoc, ktorú Venezuelčania „s vďakou prijali, pretože ide skutočne o humanitárnu pomoc“. Číňania aj Venezuelčania prílet lietadiel označili za súčasť spojenectva a dvojstranného priateľstva medzi oboma krajinami.

Guaidó už stihol uviesť, že pod záštitou humanitárnej pomoci Čína do Venezuely priviezla vojenskú pomoc a špecialistov. Vyzerá to tak, že tentoraz Guaidó neklame a Čínsky špecialisti naozaj do Venezuely prišli. Podľa portálu in24.org Číňania nemajú k dispozícii vojenské transportné lietadlá ďalekého doletu, ako napríklad ruský typ AN-124, takže používajú transportné lietadlá Čínskej Spoločnosti Ynagtze River Expres so sídlom v Šanghaji.

Portál ing24.org už publikoval aj fotografie usmiatych čínskych a venezuelských vojakov.

Ak sa Čínski vojaci rozmiestnia na vybraných strategických miestach vo Venezuele, v prípade amerického útoku by bolí ohrození nielen Ruskí, ale aj Čínski vojaci. A do toho už s určitosťou Američania nepôjdu, pretože na konflikt voči Číne a Rusku ani oni a ani NATO nie sú pripravení. Takže Americký Jastrab sa budem musieť zmieriť s tým, že im ďalšia eventualita v pripravovaných provokáciách nevyšla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.