Urobili z moslima policajta, aby podporili rôznorodosť: Je obvinený zo znásilnení - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Urobili z moslima policajta, aby podporili rôznorodosť: Je obvinený zo znásilnení

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Moslimský policajt v Spojenom kráľovstve, ktorý bol prijatý najmä na podporu rôznorodosti, skončil ako súčasť obvineného gangu, ktorý sexuálne zneužíval deti.

Amjad Ditta, známy tiež ako Amjad Hussain, bol obvinený zo sexuálnych trestných činov proti deťom vo veku od 13 do 16 rokov. Ditta bol prijatý do radov polície v roku 2016 “na posilnenie počtu ľudí z radov etnických a menšinových etnických skupín”, potom, čo vtedajšia premiérka Theresa Mayová uviedla, že “počet čiernych a ázijských policajtov vo Veľkej Británii jednoducho nie je dosť dobrý”.

O tri roky neskôr sa ukázalo, že Ditta zneužil svoje postavenie k páchaniu trestných činov na mladistvých dievčatách. “Obvinenia zahŕňajú niekoľko prípadov znásilnenia, sexuálneho napadnutia, zásobovanie drogami a obchodovania s ľuďmi. Ditta bol v čase páchaní trestných činov v službe “uvádza BBC News.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *