Úrady utratili tri bytové mačky, pretože majiteľka bola pozitívna na covid - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Úrady utratili tri bytové mačky, pretože majiteľka bola pozitívna na covid

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Orgány miestnej samosprávy v čínskom meste Harbin vykonali eutanáziu troch domácich mačiek proti vôli ich majiteľky po tom, čo bola ona aj mačky pozitívne testované na koronavírus, napísal čínsky štátny denník Global Times.

Majiteľka domácich zvierat mala 21. septembra pozitívny test na čínsky koronavírus. Miestni hygienici nariadili žene, aby ešte ten istý deň opustila svoj byt a nastúpila do štátnej nemocnice, aby začala povinné obdobie izolácie. Než žena odišla z domu, nechala jedlo a vodu pre svoje tri mačky.

“Krátko potom vykonal komunitný pracovník testy na mačkách a všetky tri mačky boli dvakrát pozitívne testované na vírus, čo prinútilo úrady k akcii,” uviedol Independent s odvolaním sa na správu z 28. septembra, ktorú priniesol štátom podporovaný server Beijing News.

“Napriek výzve majiteľky boli tri mačky uspané v situácii, ktorú čínske úrady považujú za tvrdé a extrémne opatrenia na obmedzenie šírenia nákazy,” odhalili noviny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *