Uniknuté zábery zo zadržiavacieho tábora covid-19 v Kanade - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Uniknuté zábery zo zadržiavacieho tábora covid-19 v Kanade

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Zábery natočené v zadržiavacom tábore covid-19 v Kanade ukazujú, ako sa zdravotníci snažia upokojiť muža, ktorý sa hnevá po tom, čo bol niekoľko dní násilne zadržiavaný.

Zdá sa, že video natočil iný zadržaný v objekte, ktorý vyzerá ako hotel premenený na provizórne izolačné centrum covid-19.

„Neviem, kedy mi odtiaľto poletí lietadlo. Nikdy som nespáchal žiadny zatratený zločin,” hovorí zadržaný skupine pracovníkov, ktorí sú oblečení do lekárskych plášťov, rúšok a tvárových štítov.

“Nie, nie ste zločinec, tak to nie je,” počujeme, ako jeden z pracovníkov hovorí rozčúlenému mužovi.

„Tak čo sa tu sakra deje? Podstúpil som tri testy. Mám právo vedieť, kedy prídu [výsledky] mojich testov. Tretí deň,” hovorí zadržaný.

Nahnevaný muž sa tiež sťažuje na kvalitu jedla v zariadení: “Dostávam jedlo na ho-no. Potom nemám šancu povedať, čo chcem. Popoludní som dostal hnusný sendvič, z ktorého sa mi chce len zvracať.”

V závere videa sa muž sťažuje pracovníkom, že sa k nemu správajú zle: „No tak, správate sa ku mne mizerne. Správate sa k nám všetkým veľmi zle.”

Ako zdokumentovala jedna kanadská mamička na začiatku tohto týždňa, Kanaďania sú po príchode zo zahraničných ciest späť do krajiny vládou nútení ísť do povinnej karantény.

Mamička Tiffany Gaura bola po návrate z pracovnej cesty v Egypte zatvorená so svojimi dvoma dcérami do karanténnej izby v hoteli Westin Airport v Calgary.

„Kanadská vláda uzavrela zmluvu s celým hotelom ako s „bezpečným karanténnym miestom“,“ vysvetlila mamička v nedávnom príspevku na Facebooku. “Parkovisko je zablokované značkami Zákaz vstupu.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *