Umrel moderátor, ktorý ešte v apríli prosil, aby sa ľudia dali zaočkovať. Zastavilo sa mu srdce - MAGAZÍN 1
Slovensko

Umrel moderátor, ktorý ešte v apríli prosil, aby sa ľudia dali zaočkovať. Zastavilo sa mu srdce

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V stredu 26.mája médiami prebehla smutná správa o úmrtí moderátora Jula Viršíka. Podľa informácii televízie Markíza umrel na zástavu srdca no bližšie informácie určí až pitva.

(Aktualizácia 28.5.2021) Podľa výsledkov pitvy úmrtie rozhlasového moderátora Júliusa Viršíka nesúviselo s očkovaním proti ochoreniu COVID-19, ktoré absolvoval pred viac ako mesiacom a pol. Na sociálnej sieti o tom informovalo Ministerstvo zdravotníctva.

Podľa informácii televízie skonal v chate v Malých Levároch na Záhorí na zástavu srdca. Viršík ešte 18. aprila na sociálnych sieťach prosil ľudí, aby sa dali zaočkovať a odkázal, že verí lekárom a vedcom.

“Mrzí ma, že stále je medzi nami dosť ľudí, ktorí sa očkovať nechcú, resp. špekulujú, čím áno a čím nie. Volal som dnes s mamou a pýtal som sa jej, koľkokrát som bol ako dieťa očkovaný. „Neviem to spočítať, ale veľakrát“ – bola jej odpoveď.Nedávno na mňa prišiel rad. Neriešil som, čo to bude. Už dávnejšie som povedal, že mi je jedno, aká vakcína sa mi ujde. Môže byť aj Made In Zimbabwe, ak bude mať všetky certifikáty platné v Európskej únii. Ušla sa mi AstraZeneca a bolo to bez problémov, ak nerátam mierne zvýšenú teplotu, ktorá sa po chvíli vrátila do normálu. Teším sa už na druhú dávku a dúfam, že nás čaká lepšie leto, než to minulé.Verím vedcom, verím dátam a verím aj svojmu vzdelaniu. Som zvyknutý čítať s porozumením, vyberám si zdroje a dbám aj na svoju informačnú hygienu. Preto prosba na záver:Dajte sa, prosím, zaočkovať čímkoľvek, čomu dôverujete. Ak máte doma nezaočkovaných rodičov či starých rodičkov, dajte ich zaočkovať čo najskôr. Je to jediná cesta z pandémie, jediná cesta k slobode.” napísal na sociálnej sieti.”

K úmrtiu sa už vyjadrili aj odborníci z polície, ktorí majú na starosti falošné správy a hoaxy a tí tvrdia, že očkovanie nemalo súvis s úmrtím moderátora. “O náhlej smrti obľúbeného moderátora včera písali viaceré médiá. Podľa dostupných informácií skonal v chate v Malých Levároch na Záhorí na zástavu srdca. Moderátora sa údajne snažili oživovať, žiaľ, neúspešne. Presnú príčinu smrti určí až pitva. Súvis s očkovaním nebol doteraz nikým potvrdený.” píše polícia.