Ukrajinský poslanec: "Kupujeme ruský plyn z Nemecka a ľudia za to tvrdo platia" - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Ukrajinský poslanec: “Kupujeme ruský plyn z Nemecka a ľudia za to tvrdo platia”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Porošenkové slová o nezávislosti na ruskom plyne sú čistý populizmus, uviedol Nestor Šufrič, podpredseda ukrajinskej Najvyššej rady zo strany “Pre život” v TV vysielaní “112 Ukrajina”.

“Ide o plyn, ktorý tranzitom prechádza cez územie Ukrajiny k európskym hraniciam na hraničný bod Veľké Kapušany,” upozorňuje ukrajinský poslanec.

Ukrajina dnes nakupuje ruský plyn, aj keď ho označujú ako švajčiarsky, slovenský, rakúsky, poľský, maďarský, európsky, uviedol Nestor Šufrič.

“Začnime tým, že dnes plyn, ktorý si kupujeme a označujeme ho ako švajčiarsky, slovenský, rakúsky, poľský, maďarský, európsky, tak to nie je pravda, to je podvod … Kupujeme dnes plyn, ktorého cena sa počíta podľa vzorca” Düsseldorf + “. Ide o nemecký obchod s plynom. To znamená, že berieme cenu plynu tzv. “Düsseldorf +”, a to je 1500 km od hraníc Ukrajiny. Platíme, a vkladáme do ceny plynu tranzit, a potom pre obyvateľov pridáme 42 dolárov k cene plynu, ktorý údajne nie je ruský, “vysvetlil poslanec.

“V skutočnosti plyn, ktorý ide cez územie Ukrajiny k európskej hranici do hraničného bodu Veľké Kapušany na ukrajinsko-slovenskú hranicu, zostáva na Ukrajine. Nikam neodchádza. A prečo teda platíme cenu “Düsseldorf +” a potom o túto cenu navyšujeme tarify pre občanov, ten rozdiel 42 dolárov zarábajú štruktúry viazané na vládu, a platia im to občania Ukrajiny, “dodal námestník.

“Porošenkovo ​​vyhlásenie, že sme” zoskočili z ruskej plynovej ihly “, nie je nič viac než populizmus. A nič viac než vysvetlenie našej politiky, že sa sťahujeme z Ruska, a robíme všetko pre to, aby sme navždy zabudli na Rusko, jeho produkty, v tejto situácii – plyn “, zhrnul Nestor Šufrič.

V prípade straty tranzitu plynu z Ruskej federácie nebude Ukrajina schopná organizovať svoje virtuálne reverzy, a pritom priame dodávky budú stáť Kyjev dvakrát viac, povedal v Pekingu novinárom ruský prezident Vladimir Putin.

“Koniec koncov, Ukrajina prijíma plyn dvakrát drahšie, než by ho mohla získať,” povedal Putin. Pripomenul, že skôr ruská strana povedala predstaviteľom ukrajinskej opozície Viktorovi Medvedčukemovi a Jurijovi Bójkovi, že pri prechode na priame dodávky by cena plynu pre Kyjev bola najmenej o 25 % nižšia.

“Vláda sa pokúša realizovať predaj najhodnotnejšieho štátneho majetku, ukrajinského systému prepravy plynu,” napísala v decembri 2018 Tymošenková na svojom Facebooku.

Tymošenková dodala, že podľa jej informácií “sa na obchode podieľa priamo prezident sa svojimi spoločnosťami.”

zdroj: 112.ua preklad: Magazin1.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *