Uhríkovi v Európskom parlamente tlieskajú a jediní, kto sa s nimi nebaví, sú radikálni slniečkari - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Uhríkovi v Európskom parlamente tlieskajú a jediní, kto sa s nimi nebaví, sú radikálni slniečkari

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Milan Uhrík v rozhovore pre portál Hlavné Správy odpovedal na niekoľko aktuálnych otázok.

Na otázku, čo hovorí na postoj neoliberála z Progresívneho Slovenska pána Šimečku, že s Kotlebovcami sa nikto v Európskom parlamente nebaví odpovedal Uhrík: “Pán Šimečka zrejme podľa seba súdi ostatných. Jediný, kto sa s nami v Európskom parlamente nebaví, sú totiž len radikálni “slniečkari”. Tí, sa v Európskych inštitúciách správajú rovnako arogantne a militantne, ako ich poznáme aj na Slovensku. Myslia si, že Európa patrí len im, že len oni majú ten správny názor a ľudí s inými názormi priam neznášajú.”

A dodal: “So všetkými ostatnými máme však v Európskom parlamente slušné a korektné vzťahy, aj keď máme každý svoj vlastný politický názor. Mnohí zahraniční kolegovia europoslanci, dokonca aj tlieskajú mojim príhovorom v pléne Európskeho parlamentu.”

Uhrík v rozhovore upozornil aj na dvojtvárnosť slovenských politikov v Bruseli, kde tam robia niečo iné, ako hovoria svojim voličom na Slovensku.

“V Európskom parlamente sa výstižne ukazuje dvojtvárnosť, resp. bezhodnotovosť niektorých politických strán. Veľmi dobre poznáme ich vyhlásenia z domácej politiky. V Bruseli, však zrazu vidíme, ako Smer a KDH hlasujú za nominantov a opatrenia, podporujúce nelegálnu imigráciu a LGBT agendu alebo ako je strana SaS vo frakcii s politikmi, ktorí v pléne vyzývajú na výmenu “humanitárnych” lodí, prevádzajúcich imigrantov za vojnové lode.Tieto strany jednoducho nemajú chrbtovú kosť a kvôli osobným výhodám a moci sľúbia hocikomu, hocičo. Treba, aby na to voliči pamätali, najmä pri nasledujúcich voľbách do NR SR.”

Šefčoviča Uhrík nazval liberálom akým je zvyšok EÚ: “Pán Šefčovič je v Bruseli rovnaký liberál, ako zvyšok súčasného vedenia EÚ. Buduje si európsku kariéru a spolieha sa na to, že bežní Slováci dianie v EÚ nesledujú.”

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *