Uhrík: Koľko ľudí zabilo Matovičove celoplošné testovanie? - MAGAZÍN 1
Slovensko

Uhrík: Koľko ľudí zabilo Matovičove celoplošné testovanie?

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Cez víkend informoval premiér Igor Matovič o mužovi, ktorý sa zúčastnil protivládnych protestov 17.novembra v Bratislave a údajne umrel s Covidom alebo na Covid.

„Dostal som link na status na Facebooku od syna človeka, ktorý bol na proteste pred Úradom vlády 17. novembra a včera večer zomrel. Jednoducho človek, ktorý popieral, že existuje nejaký COVID, popieral nosenie rúšok, bol na proteste, zakričal si bez rúška, bojoval proti Matovičovi, bojoval proti opatreniam, a teraz je mŕtvy,“ uviedol premiére v rozhlasovej relácii Sobotné dialógy.

Premiér podľa denníka Pravda tiež skonštatoval, že z ľudí, ktorí sa zúčastnili demonštrácie, bol predtým pozitívny každý desiaty človek a dnes je po ňom vraj pozitívny každý tretí. „Tam sa to šírilo jedna radosť,“ nechal sa počuť politik. Dodal, že policajti nezasiahli, lebo ich nechcel poslať na smrť. Keby zasiahli, tak nezodpovední protestujúci by ich údajne mohli nakaziť.

Na slová premiéra okamžite reagoval europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík

“Polícia zverejnila status o tom, že človek, ktorý sa zúčastnil protivládneho protestu 17. novembra zomrel (vraj) na Covid. Pozoruhodné ako štát okamžite “vie” presné miesto a čas nákazy, keď inak nevie vypátrať ani 11 ilegálnych imigrantov, ktorí pred 4 dňami ušli policajtom a dodnes desia ľudí v okolí Hornej Štubne…” píše Uhrík v statuse.

“Igor Matovič skonštatoval, že z ľudí, ktorí sa zúčastnili demonštrácie je (vraj) pozitívny každý tretí človek. A policajti proti demonštrantom (vraj) nezasiahli, lebo on – veľkodušný ich nechcel poslať na smrť Covidom. Ako prišiel premiér na to, že z protestujúcich je pozitívny každý tretí človek, ak protestujúcich nikto neidentifikoval a nikto ani netestoval?! Jednoducho, ako vždy – vycucal si to z prsta. Mimochodom, zdá sa, že Matovičov prst je momentálne štátotvorný zdroj dát, Premiér z neho dokáže vycucať každý údaj, a hneď aj s výhovorkou ukáže tento zázračný prst vždy na vinníka, kto za to môže.” dodáva ďalej Uhrík.

Europoslanec ďalej dodáva, aby zverejnili aj čísla, koľko ľudí zabilo Matovičove testovanie

“To, že polícia, infantilný admin a následne premiér spája úmrtie človeka s protestom je prasprosté zneužívanie. Ak by sme postupovali podľa tohto vzorca, mal by admin policajnej stránky zverejniť aj to, koľko ľudí zomrelo od Matovičove celoplošné testovanie, kde sa tlačili milióny ľudí. Pomôžem vám, podľa oficiálnych čísel zomrelo odvtedy (vraj) s Covidom presne 417 ľudí. Zabilo ich Matovičove testovanie?- Podsúvanie viny a zodpovednosti na opozíciu, resp. na protestujúcich, je úbohá snaha o diskreditáciu. A samozrejme, protiopozičné (a protislovenské) médiá túto diskreditačnú kampaň vždy s radosťou podporia. Osobne za tým nevidím nič iné, iba zúfalý pokus politického jadra policajného vedenia a zúfalého premiéra Matoviča o diskreditáciu protestov a urputnú snahu o odstrašenie ľudí z ďalších plánovaných protivládnych zhromaždení.- Nečudo, že vládni funkcionári v panike tárajú dve na tri, veď podľa včerajšieho prieskumu si viac ako polovica voličov želá Matovičovu premiérsku hlavu a predčasné voľby, ktoré by už nevyhral”