adplus-dvertising

Učiteľka z Martina píše básne deťom: Kto sa nebojí korony, toho pritlačíme k múru a vyfackáme ho

Učiteľka zo základnej školy v Martine napísala rozprávku ,,Ako ľudia porazili bacily“, ktorú prezentuje svojim žiakom. V rozprávke sa napríklad píše: Kto sa nebojí korony je hlupák a korunný sedliak, ktorý zamoruje naše územie. Boja sa len ľudia rozumní. Ale veď nakazia aj nás! Musíme ich odchytať, pritlačiť k múru a vybiť z hlavy ich hlúposť.

Ako ľudia porazili bacily

,,Celý svet sa zbláznil! Od Číny až po Ameriku zúri hnusná choroba. Ľudia ju nazvali korona. Sviňucha obecná neobišla ani naše Slovensko milené…

Napísala na začiatku svojho diela istá učíteľka zo Základnej školy Mudroňova v Martine, ktorá vydala súbor 30 rozprávok pod názvom Rozprávky na želanie. Jednou z nich je aj poviedka s názvom Ako ľudia porazili bacily. 

,,Hlavne my ľudia rozumní sa bojíme. Ostatní hlupáci – korunní sedliaci – sa neboja a zamorujú naše územi. Ako sa k ním postaviť čelom? Veď nakazia aj nás! Ale my im prejdeme cez rozum! Odchytáme všetkých lajdakov, pritlačíme ich k múru a slušne, fackami v prievane, tú ich hlúposť z hlavy vybijeme,“ píše ďalej vo svojej rozprávke pani učiteľka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.