Učiteľka dala "výchovnú" rómskemu žiakovi. Ravasz tvrdí, že toto je príliš veľa. Riaditeľka, že žiaci týrajú učiteľov - MAGAZÍN 1
Slovensko

Učiteľka dala “výchovnú” rómskemu žiakovi. Ravasz tvrdí, že toto je príliš veľa. Riaditeľka, že žiaci týrajú učiteľov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Starej Ľubovni sa odohral incident medzi žiakom a učiteľkou. Vyučujúca mala upozorniť nepozorného žiaka palicou, ktorou mu mala udrieť po chrbte. Rómovia okamžite informovali médiá a učiteľku pokarhali.

Chlapcove “zranenie” natočila aj televízia, na chrbte však nie je vidieť, že by bol fyzicky napadnutý. Stará mama chlapca však aj tak tvrdí, že domov prišiel zbitý.

Riaditeľka školy učiteľku upozornila a žiaka preradili do druhej triedy. Riaditeľke však hovorí aj o tom, že v dnešnej dobe žiaci týrajú učiteľov. Treba pripomenúť, že išlo o špeciálnu triedu s veľkým množstvom rómskych detí.

Do veci sa okamžite pustil aj splnomocnenec vlády pre rómske komunity, ktorý hovorí o tom, že ak sa potvrdí “že by tam bol nejaký iný motív, napríklad rasový, tak si myslím, že tam tá učiteľka nemá čo hľadať. Aj jeden prípad je príliš veľa. Takýto trest, takéto správanie učiteľa, podla mňa, na súčasnom Slovensku nemá čo hľadať. To je absolútne neakceptovateľné” povedal Ábel Ravasz pre RTVS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *