Spoločnosť

Učiteľka dala „výchovnú“ rómskemu žiakovi. Ravasz tvrdí, že toto je príliš veľa. Riaditeľka, že žiaci týrajú učiteľov

V Starej Ľubovni sa odohral incident medzi žiakom a učiteľkou. Vyučujúca mala upozorniť nepozorného žiaka palicou, ktorou mu mala udrieť po chrbte. Rómovia okamžite informovali médiá a učiteľku pokarhali.

Chlapcove „zranenie“ natočila aj televízia, na chrbte však nie je vidieť, že by bol fyzicky napadnutý. Stará mama chlapca však aj tak tvrdí, že domov prišiel zbitý.

Riaditeľka školy učiteľku upozornila a žiaka preradili do druhej triedy. Riaditeľke však hovorí aj o tom, že v dnešnej dobe žiaci týrajú učiteľov. Treba pripomenúť, že išlo o špeciálnu triedu s veľkým množstvom rómskych detí.

Do veci sa okamžite pustil aj splnomocnenec vlády pre rómske komunity, ktorý hovorí o tom, že ak sa potvrdí „že by tam bol nejaký iný motív, napríklad rasový, tak si myslím, že tam tá učiteľka nemá čo hľadať. Aj jeden prípad je príliš veľa. Takýto trest, takéto správanie učiteľa, podla mňa, na súčasnom Slovensku nemá čo hľadať. To je absolútne neakceptovateľné“ povedal Ábel Ravasz pre RTVS.

5 Replies to “Učiteľka dala „výchovnú“ rómskemu žiakovi. Ravasz tvrdí, že toto je príliš veľa. Riaditeľka, že žiaci týrajú učiteľov

  1. Tak toto je už vážne na palicu choré,to akože sa škaredo pozdiem na cigana a už ma budú nahánať za rasovú nenávisť,ale že cigáni prepadnú a zmlátia bieleho,tak to je v poriadku ,tam sa už rasový čin nedeje.Fakt debilnosť na slovensku!!!!!!

  2. Chcem len tolko…..ako žiačka 1.stupna….dostávala som palicou hrušky,ked som nedávala pozor na hud.výchve dostala som sláčikom po ušiach,palicou po zadku prehnutá cez stoličku.Ked bolo rodičovské združenie ,niečo sa postažoval na mna učitel,otec ma doma zbil.Bol rešpekt pred učitelom.V 2.stupni to isté,žiadne namalované nechty,oči,prefarbené vlasy,výstredné oblečenie.Učitel bol pán učitel.Všetci si ho vážili ako deti tak aj ích rodičia.

  3. Viem si živo predstaviť tu triedu.ako z filmu hory majú oči,deti z incestov,IQ 60 a žiadna výchova.co s takými ľuďmi,nedá sa s nimi.bohuzial práve takýto sa rozmnožujú geometrickým radom,logicky ich bude strašne veľa zanedlho.pre cigáňa nebude kde slapnut.co s nimi potom?alebo čo oni budú robiť s nami?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *