Učiteľ na základnej škole chcel neočkovaným dávať horšie známky - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Učiteľ na základnej škole chcel neočkovaným dávať horšie známky

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Učiteľ biológie na základnej škole v maďarskom meste Tamási asi 60 kilometrov južne od Balatonu odsadil žiakov v triede podľa toho, či sú očkovaní. Hrozil navyše, že očkovaným bude dávať lepšie známky. Rodičia sa vzbúrili. V Maďarsku je možné očkovať deti od dvanástich rokov.

Učiteľ miestnej školy na začiatku školského roka oznámil svojim žiakom, že na jeho hodinách budú očkovaní žiaci sedieť zvlášť v predných laviciach a tí, ktorí nedostali vakcínu proti covidu-19, sa od nich oddelia do zadných lavíc.

“Neočkovaných žiakov učiteľ tiež upozornil, aby nekašlali na svojich očkovaných spolužiakov v predných laviciach,” uviedol maďarský denník Blikk.

Ištván, ktorého syn je žiakom spomínanej školy, denníku povedal, že učiteľ mal ďalšie nemiestne poznámky na adresu neočkovaných žiakov. “Podľa syna mal učiteľ povedať, že očkovaných žiakov bude klasifikovať o známku lepšie ako neočkovaných,” sťažoval sa Ištván.

Rodičia žiakov označili správanie učiteľa za nevhodné a podali sťažnosť u riaditeľa školy.

“Jeden z kolegov bol moc aktívny, ale už je všetko v poriadku,” prisľúbil riaditeľ školy László Gasparics. “Učiteľa som si predvolal a upozornil som ho, že žiaci nemôžu byť rozdeľovaní v triede ani klasifikovaní podľa toho, či sú zaočkované,” dodal riaditeľ.