Tvrdá rana pre lyžiarov! Strediská zostanú zatvorené minimálne do januára, uviedol minister dopravy - MAGAZÍN 1
Slovensko

Tvrdá rana pre lyžiarov! Strediská zostanú zatvorené minimálne do januára, uviedol minister dopravy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister dopravy Andrej Doležal dnes na online debate na Facebooku povedal, že minimálne do začiatku januára 2021 môžeme zabudnúť na otváranie lyžiarskych stredísk.

„Veľmi jasná a čerstvá správa z konzília odborníkov znie celkom jasne. A síce, že konzílium odborníkov zajtra na pandemickej komisii odporučí sprísniť opatrenia, vrátane uzatvorenia zimných lyžiarskych stredísk,“ informoval minister. Aké ďalšie opatrenia by sa mali podľa odporúčania konzília sprísniť však nekonkretizoval.

V piatok sa teda dozvieme aké sprísnenia opatrení ešte prídu z pandemickej komisie. Minister dúfa, že diskusia na piatkovej pandemickej komisii sa ešte môže niekam posunúť.

Niektoré lyžiarske strediská na Slovensku už zasnežujú. Na Donovaloch okrem toho pripravili pre lyžiarov aj nové nočné lyžovanie s moderným LED svietidlami. Kedy ich však ľudia budú môcť využiť sa ešte nevie.