Tvrdá rana pre lyžiarov! Strediská zostanú zatvorené minimálne do januára, uviedol minister dopravy

Minister dopravy Andrej Doležal dnes na online debate na Facebooku povedal, že minimálne do začiatku januára 2021 môžeme zabudnúť na otváranie lyžiarskych stredísk.

„Veľmi jasná a čerstvá správa z konzília odborníkov znie celkom jasne. A síce, že konzílium odborníkov zajtra na pandemickej komisii odporučí sprísniť opatrenia, vrátane uzatvorenia zimných lyžiarskych stredísk,“ informoval minister. Aké ďalšie opatrenia by sa mali podľa odporúčania konzília sprísniť však nekonkretizoval.

V piatok sa teda dozvieme aké sprísnenia opatrení ešte prídu z pandemickej komisie. Minister dúfa, že diskusia na piatkovej pandemickej komisii sa ešte môže niekam posunúť.

Niektoré lyžiarske strediská na Slovensku už zasnežujú. Na Donovaloch okrem toho pripravili pre lyžiarov aj nové nočné lyžovanie s moderným LED svietidlami. Kedy ich však ľudia budú môcť využiť sa ešte nevie.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353