Zo sveta

Turecký prezident vyhral! Merkelová mu sľúbila ďalšie milióny na migrantov

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sľúbila, že Turecku dá dodatočnú finančnú hotovosť pre migrantov po tom, čo krajina koncom minulého mesiaca otvorila brány do Grécka.

Informácia prichádza po tom, čo sa Merkelová a Macron spolu s britským premiérom Borisom Johnsonom zúčastnili summitu migrantov prostredníctvom telekonferencie s tureckým prezidentom Recep Tayyip Erdoğanom.

Na tlačovom brífingu v Berlíne po konferencii Merkelová v rozhovore, ktorý uviedol Daily Sabah: „Nemecko vyčlenilo na humanitárnu pomoc 25 miliónov eur plus ďalších 100 miliónov eur, a tie sa teraz musí rýchlo dostať k ľuďom.“

Merkelová tiež vraj Erdoganovi oznámila, že sa pozrie na navýšenie prostriedkov európskej únie, ak Turecko zastaví migrantov smerujúcich k gréckej hranici.

Ďalšie peniaze prídu mesiac potom, čo Erdogan otvoril brány do Európy pre všetkých migrantov, ktorí chcú opustiť Turecko. Grécke úrady obvinili Ankaru, že používa autobusy a vlaky na prepravu veľkého množstva migrantov do prihraničnej oblasti.

Summit migrantov bol zameraný na migrantov v sýrskej provincii Idlib, kde sa Turecko zapojilo do vojenských operácií proti vláde a ozbrojeným silám sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *