Trump vysvetlil, prečo Amerika musí kupovať ropu od Ruska

Americký prezident Donald Trump tvrdí, že kvôli demokratom, ktorí sa bránia výstavbe ropovodov, musí USA kupovať ropu od Ruska.

Vo svojom prejave v New Hampshire Trump vyhlásil, že v regióne Nové Anglicko na severovýchode USA sú najvyššie ceny elektriny v krajine.

„V Novom Anglicku sú najvyššie ceny elektriny v USA. A viete, prečo? Pretože guvernér (štátu New York demokrat Andrew) Cuomo nedovoľuje položiť potrubie cez územie štátu New York, aby sa ropa a plyn, ktorých máme veľmi veľa, tam mohli dodávať, „vyhlásil Trump.

„A viete, od koho si kupujete vašu energiu? Od Ruska. Nevedeli ste to? Máte tu veľa lodí z Ruska, pretože guvernér Cuomo zo štátu New York nedovoľuje položiť potrubie, „pokračoval Trump.

V roku 2019 kupovali USA od Ruska v priemere 515 tisíc barelov ropy denne. Celkový import ruskej ropy a ropných výrobkov z Ruska do USA sa v roku 2019 odhaduje na 13,8 miliardy dolárov.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353