Trump vysvetlil, prečo Amerika musí kupovať ropu od Ruska

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Americký prezident Donald Trump tvrdí, že kvôli demokratom, ktorí sa bránia výstavbe ropovodov, musí USA kupovať ropu od Ruska.

Vo svojom prejave v New Hampshire Trump vyhlásil, že v regióne Nové Anglicko na severovýchode USA sú najvyššie ceny elektriny v krajine.

„V Novom Anglicku sú najvyššie ceny elektriny v USA. A viete, prečo? Pretože guvernér (štátu New York demokrat Andrew) Cuomo nedovoľuje položiť potrubie cez územie štátu New York, aby sa ropa a plyn, ktorých máme veľmi veľa, tam mohli dodávať, „vyhlásil Trump.

„A viete, od koho si kupujete vašu energiu? Od Ruska. Nevedeli ste to? Máte tu veľa lodí z Ruska, pretože guvernér Cuomo zo štátu New York nedovoľuje položiť potrubie, „pokračoval Trump.

V roku 2019 kupovali USA od Ruska v priemere 515 tisíc barelov ropy denne. Celkový import ruskej ropy a ropných výrobkov z Ruska do USA sa v roku 2019 odhaduje na 13,8 miliardy dolárov.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!