Truban chce nahradiť Kotlebu? Mieri do problémových oblastí ukázať liberálne riešenia - MAGAZÍN 1
Slovensko

Truban chce nahradiť Kotlebu? Mieri do problémových oblastí ukázať liberálne riešenia

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Po posledných brutálnych útokoch osadníkov sa ĽSNS rozhodla navštíviť tieto oblasti. Najprv navštívili Važec, kde tlupa Rómov napadla hasiča a najnovšie majú namierené do Richnavy, kde osadníci napadli babičku, ktorá spadla z mosta pri útoku.

Marian Kotleba už celé roky rieši a poukazuje na rómsku problematiku. Navštívil stovky obcí a snažil sa z pozície obyčajného človeka apelovať na vládu, aby v týchto problémových oblastiach pomáhala občanom.

Kotleba však neostal len pri rečiach, ale spolu s členmi ĽSNS vždy prídu do problémovej oblasti, kde spolu s občanmi diskutujú a riešia problém.

Aj keď ĽSNS nie je vo vláde a nemôže z pozície ministerstiev riešiť tento problém na úrovni štátu, snažia sa aspoň vlastnými prostriedkami pomáhať. Vlakové hliadky členov ĽSNS mali obrovský úspech. Obecné hliadky, kedy sa členovia ĽSNS prechádzali pri problémových oblastiach si občania takisto chválili.

Kotlebovci majú v pláne prísť do Richnavi túto sobotu a hovoriť tam o bezpečnosti.

Dnes sa však rozhodli neoliberáli z Progresívneho Slovenska predbehnúť ĽSNS a miera to Richnavy

Truban vo videu hovorí, že sa do Richnavy vybrali aby zistili ako môžu pomôcť teraz a neskôr systematicky. „Nemôžme tento priestor nechávať iba extrémistom a fašistom, ale musíme aj my ukázať, že sa tieto ťažké a zložité problémy dajú riešiť iba tvrdou a poriadnou prácou a nie populizmom a nenávisťou.“

Situácia je podľa Trubana, ktorý násilie odsudzujem bez ohľadu na to, kto je páchateľom, výsledkom „mega zlyhania“ štátu pri riešení tejto problematiky.

„Kotlebovci sa priživujú na nešťastí a chystajú sa tam napochodovať. Preto ideme dnes do Richnavy my. Nemienime dopustiť, aby extrémisti a fašisti robili dojem, že sú jediní, komu na ľuďoch záleží. Vieme, že oni žiadne riešenia neprinášajú. Našou úlohou je presvedčiť ľudí, že problémy vieme a musíme riešiť bez nenávisti,“ píše líder PS/Spolu v statuse pod videom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *