Trpiace opice, psy a mačky: Zábery z nemeckého laboratória, z ktorých vám bude do plaču - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Trpiace opice, psy a mačky: Zábery z nemeckého laboratória, z ktorých vám bude do plaču

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Je až neuveriteľne čo sa deje v roku 2019 a dokonca v krajine, ktorú považujeme za tak vyspelú. V Nemecku v rámci experimentov so zvieratami zaobchádzajú naozaj kruto.

Tieto snímky musia porušovať všetky nariadenia EÚ o humánnom zaobchádzaní zvierat. Na videu môžete vidieť trpiace opice, psy a mačky, ako sú podrobované krutým experimentom.

Podávajú im toxické látky a chemikálie s cieľom zistiť, ako deštruktívne na nich budú pôsobiť. Ako informuje portál The Guardian, tajne vyhotovené zábery z laboratória farmakológie a toxikológie neďaleko Hamburgu, zverejnili organizácie Cruelty Free International a Soko Tierschutz.

Na záberoch môžete vidieť, ako sú napríklad makaky chytané kovovými kliešťami za krk, pretože ako inak, experimentom sa nechcú dobrovoľne oddať. Navyše sú držané v malých klietkach, dokonca bolo pozorované, ako sa točia v kruhu, čo naznačuje psychické problémy zvierat.

Pokusy tu vedci vykonávajú tiež na mačkách či psoch. Na záberoch je možné vidieť bígla v klietke, ktorý je znečistený trusom a krvou.

Zábery vyvolali vlnu odporu a aktivisti volajú po okamžitom zatvorení tohto hororového laboratória.

Od roku 2015 bolo v zariadení uskutočnených 9 inšpekcií, z ktorých bolo 7 neohlásených. Inšpektori zistili, že 44 opíc bolo chovaných v príliš malých klietkach a mali viditeľné poškodenia. Podľa novín Süddeutsche Zeitung bola udelená pokuta 300 eur, pretože získali psy bez povolenia.

Upozorňujeme, že tieto zábery nie sú vhodné pre slabé povahy!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *