Toto zdravotníkov nepoteší! Za lepšie podmienky ste protestovali nelegálne! Krútili sme hlavami! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Toto zdravotníkov nepoteší! Za lepšie podmienky ste protestovali nelegálne! Krútili sme hlavami!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Dočasný policajný prezident Štefan Hamran sa vyjadril k včerajšiemu zadržaniu zdravotníkov pred parlamentom. Tí prišli protestovať za lepšie podmienky a vyššie platy v zdravotníctve. Miesto toho dostali pokuty.

Podľa Hamrana zdravotníci nesplnili oznamovaciu povinnosť a tak protestovali nelegálne.

Zdôraznil, že v súčasnosti platí núdzový stav a zákaz vychádzania a takisto zákaz zhromažďovania sa. Informoval, že polícia upozornila protestujúcich na porušenie nariadení. Podľa slov Hamrana neboli použité donucovacie prostriedky a nikto nebol zaistený do cely predbežného zadržania.

Hamran uviedol, že v dvoch prípadoch sa riešil trestný čin podnecovania a boli uložené blokové pokuty vo výške 100 eur. “Priestupcovia odmietli zaplatil a boli oznámený na regionálny úrad verejného zdravotníctva,” vysvetlil.

“Toto nie je cesta ako presadiť svoje požiadavky, keď to robia nelegálnym spôsobom. Tu a teraz môžem deklarovať, že to včera bolo jednoducho nelegálnym spôsobom.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *