Toto u nás nikdy neukážu! Turecký tank sa snaží strhnúť plot na gréckej hranici (Video)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

O rozruch sa v Grécku postaralo video nasnímané termokamerou miestnej polície, na ktorom je zachytené ozbrojené vozidlo údajne pri pokuse preraziť hraničný plot, a uvoľniť tak migrantom cestu do Európy. Situácia na pozemnej turecko-gréckej hranici, cez ktorú chcú do EÚ preniknúť tisíce ľudí, je naďalej nepokojná.

Zábery, ktoré odvysielala aj grécka televízia Skai, ukazujú údajne turecké obrnené vozidlo typu Hizir / Ates, ktoré je určené na ochranu hraníc, ako sa snaží strhnúť drôtové pletivo s pomocou oceľového lana uviazaného k plotu, informovala agentúra DPA.

Ďalšie videá podľa médií ukazujú tureckých vojakov hádžucich granáty so slzným plynom alebo dymové bomby cez hranicu. Turecký minister zahraničia Süleyman Soylu ale taká obvinenia zo strany Grécka odmietol.

Ankara minulý mesiac vyvolala znepokojenie v mnohých európskych krajinách po tom, čo oznámila, že pre migrantov otvára svoje hranice s Európskou úniou.

Turecko tak de facto prestalo plniť dohodu z roku 2016, kedy za prísľub finančnej pomoci s riešením situácie miliónov utečencov na svojom území sľúbilo prispieť k zastaveniu migračnej vlny do Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *