Totálna rana Slovákom! Vláda po rozhodnutí Ústavného súdu ide ešte sprísniť opatrenia na hraniciach! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Totálna rana Slovákom! Vláda po rozhodnutí Ústavného súdu ide ešte sprísniť opatrenia na hraniciach!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ústavný súd pozastavil vyhlášku, ktorá posielala neočkovaných do karantény a kontrolovali sa hranice. Teraz reaguje minister zdravotníctva a nová vyhláška, ktorá sa už pripravuje, bude „trošku tvrdšia“, lebo nebudú rozlišovať medzi osobou s prvou dávkou vakcíny a nezaočkovanými.

Podľa Lengvarského je vecne správne rozhodnutie Ústavného súdu, ktorý pozastavil platnosť vyhlášky o režime na hraniciach. Nové znenie vyhlášky už na rezorte pripravujú.

„Budeme musieť teraz nájsť cestu, pretože opatrenia budú platiť v rovnakom režime aj naďalej. Budeme musieť zrušiť to, aby ľudia, ktorí sú očkovaní prvou dávkou, nemuseli ísť do karantény. Musíme nájsť spôsob, ako vrátiť tých, ktorí už odcestovali, a ako im umožniť vrátiť sa bez toho, aby museli ísť do karantény,“ povedal.

Vyhláška mala podľa ministra zdravotníctva byť na to, aby sa ľudia začali očkovať a aby mali po vycestovaní aspoň jednu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19. „Opatrenia na hraniciach sa nemenia,“ zdôraznil šéf rezortu zdravotníctva, pričom ľudí vyzval, aby opatrenia na hraniciach dodržiavali a aby po piatich dňoch karantény zodpovedne išli na PCR testy.