Zo sveta

Taliansky minister privítal Rusov: „Budeme vždy vďační Ruskej federácii za pomoc!“

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ruské vojenské lietadlá Il-76, na ktorých palubách boli špecialisti v oblasti epidemiológie a virológie, zdravotnícky materiál a lieky, pristáli na vojenskej základni Pratica di Mare, ktorá leží 30 kilometrov od Ríma. Ruských špecialistov privítal taliansky minister zahraničia Luigi Di Maio.

„Chcem Vám v mene vlády Talianskej republiky poďakovať za to, že ste dnes prileteli so svojou pomocou, a za všetko, čo ste nám dnes priviezli. Budeme vždy vďační Ruskej federácii za tú solidaritu a priateľstvo, ktorú prejavila. Dúfam, že sa čo najskôr dokážete pripojiť k našim lekárom, ktorí sa nachádzajú prakticky na prednej línii, a poskytnete im svoju pomoc a podporu, „uviedol taliansky minister zahraničia Luigi Di Maio.

Celkom štrnásť vojenských lietadiel Il-76 so zdravotníckym materiálom pristálo v Taliansku.

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že na pomoc v boji s pandémiou odletelo do Talianska štrnáste lietadlo II-76. „Štrnáste lietadlo II-76 vojenského ruského letectva odletelo z letiska Čkalovskij (blízko Moskvy) do Talianska s ruskými jednotkami a vybavením na palube,“ uvádza sa vo vyhlásení ministerstva.

V nedeľu dorazilo na leteckú základňu Pratica di Mare v Taliansku prvé lietadlo ruského letectva so skupinou ruských vojenských špecialistov a vybavením pre diagnostiku a vykonávanie dezinfekčných opatrení.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú prijmi z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *