Taliansky generál navrhuje blokovať všetky lode podozrivé z prepravy migrantov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Taliansky generál navrhuje blokovať všetky lode podozrivé z prepravy migrantov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Taliansky generál Vincenzo Santo navrhol, aby námorné sily krajiny spolupracovali s Líbyou a Tuniskom a blokovali podozrivé lode v Stredozemnom mori, ktoré môžu prevážať nelegálnych migrantov.

Generál Santo, bývalý šéf operácií NATO v Afganistane, vyzval na námorné blokády lodí migrantov plávajúcich do Talianska a povedal, že všetci migranti, ktorí nemajú v Taliansku nárok na azyl, budú repatriovaní námorníctvom.

„Ale hovorme o starostlivosti, nie o náprave, ktorá vyžaduje politickú vôľu, ktorá neexistuje a ktorá by spočívala práve v zavedení námorného zákazu spoločne s tuniským a líbyjským námorníctvom a blokovanie akéhokoľvek podozrivého plavidla na mori,“ povedal Santo.

Podľa správy pre denník Il Giornale generál uvítal nedávne kroky sicílskeho guvernéra Nella Musumeciho, ktorý podpísal nariadenie o uzatvorení sicílskych hotspotov pre migrantov potom, čo ostrov začal byť v posledných týždňoch zaplavený novo prichádzajúcimi, ktorí museli byť kvôli koronavírusu umiestnení do karantény.

„Do 24. augusta musia byť všetci migranti prítomní v hotspotoch a v každom prijímacom centre … presunutí alebo premiestnení do iných zariadení mimo Sicílsky región, pretože nie je možné zaručiť pobyt na ostrove v súlade so zdravotnými opatreniami prevencie nákazy,“ povedal Musumeci.

Podľa generála Santa nemusia kroky sicílskeho guvernéra stačiť na to, aby presvedčili ľavicovú koaličnú vládu k zmene kurzu. „Ale mohlo by sa to premeniť v zásadný politický signál,“ povedal.

Apeloval tiež na vojenských veliteľov napomáhajúcich nelegálnej migrácii a hovoril: „Keď si veliteľ uvedomí, že vojaci nie sú vojaci, ale prenášači nelegálnych prisťahovalcov a vodiči námorných taxíkov, potom zostáva jediná vec: rezignovať.“

Taliansko v posledných týždňoch zaznamenalo vlnu migrantov na Sicílii a na ostrove Lampedusa, pričom niektorí migranti boli takisto pozitívne testovaní na koronavírus, čo viedlo k obavám, že ďalšie nelegálna migrácia by mohla viesť k druhej vlne infekcie v celej krajine.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *