Talianske organizácie, ktoré pomáhajú migrantom, stratia po Salvíniho škrtoch 15.000 zamestnancov - MAGAZÍN 1
Slovensko Zo sveta

Talianske organizácie, ktoré pomáhajú migrantom, stratia po Salvíniho škrtoch 15.000 zamestnancov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Po sérii rozpočtových škrtov v rámci nariadenia o bezpečnosti a migrácii talianskeho ministra vnútra Mattea Salviniho, skupiny napomáhajúce migrantom tvrdia, že boli nútené prepustiť tisíce zamestnancov.

Združenie talianskej generálnej konfederácie práce (CGIL) oznámilo túto sťažnosť a uviedlo, že pro-migračné skupiny boli zatiaľ nútené prepustiť okolo 5000 pracovníkov kvôli finančným škrtom v bezpečnostnom dekréte a dodali, že sociálne centrá riešia celkom 15000 prepustení do konca roka, píše taliansky denník Il Giornale.

Stefano Sabato z CGIL sa vyjadril k zníženiu finančných prostriedkov na migráciu slovami: “V súčasnej dobe sme napočítali s prepustením 5000 ľudí, na ktoré reagujeme dostupnými nástrojmi, dohodami o solidarite, fondom pre integráciu miezd, ale náš záujem je, aby sme boli schopní obnoviť bežné sociálne záchranné siete, aby sme sa vyrovnali s touto dramatickou situáciou. Týmto spôsobom riskujeme, že nebudeme schopní to zvládnuť “.

“Pokiaľ nebude bezpečnostný dekrét reformovaný alebo novelizovaný do 12 mesiacov, budeme musieť začať masové prepúšťanie,” dodal.

Oznámenie o hromadnom prepúšťaní v pro-migračnom sektore prichádza len niekoľko mesiacov po tom, čo sa ľavicové skupiny sťažovali, že ich zisky v dôsledku dekrétu o bezpečnosti klesnú.

Už v roku 2016 sa zistilo, že mafiánske skupiny boli tiež zapojené do prijímania peňazí od talianskeho štátu, aby prevádzkovali azylové prijímacie centrá, ale nielenže inkasovali veľké množstvo peňazí a zároveň poskytovali migrantom neštandardné životné podmienky, ale tiež údajne od migrantov inkasovali “peniaze na ochranu “.

Kým ľavicové mimovládne organizácie a ďalšie pro-migračné skupiny kritizovali Salviniho tvrdú politiku boja proti masovej migrácii, riaditeľ najväčšieho prijímacieho strediska v krajine vlani priznal, že politika otvorených hraníc bola negatívna ako pre Talianov, tak pre samotných migrantov.

Zdroj: ilgiornale.it

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *