Politika Zo sveta

Talianske centrá, kde sa starajú o migrantov sa sťažujú, že dostávajú od štátu menej peňazí, ako útulky pre psov

Migrantské centrá obviňujú Mattea Salviniho za obmedzenie financií pre migrantov, tvrdia, že chovateľské stanice pre psov dostávajú viac peňazí ako oni.

Fabio Scaltritti zo spoločnosti San Benedetto al Porto v Alessandrii komentoval škrty: „V Taliansku stojí miesto v útulku pre zvieratá v priemere 20 euro s nákladmi na konzervy a sušienky.“

„Nové pravidlá stanovené vyhláškou Salviniho znižujú náklady na prijímanie ľudských bytosti na menej ako 20 euro denne: to znamená, že sme na rovnakej úrovni s prevádzkovateľmi chovateľskej stanice a to nechceme byť,“ dodal. Fabio Scaltritti.

„Nie je to len finančná otázka, ale aj etická otázka,“ povedal Scaltritti a poznamenal, „Aj keby to číslo zostalo na 35 euro denne, nemali by sme dosť.“

Scaltritti uviedol, že suma na jedného migranta za deň bola za narkomanov 75 euro denne, 130 euro na deň pre maloletých migrantov a až 250 euro za migrantov s problémami duševného zdravia.

Od svojho nástupu do funkcie ministra vnútra v roku 2018 sa Matteovi Salvinimu podarilo znížiť počet nových nelegálnych prisťahovalcov o viac ako 90 percent, čo tiež svedčí o poklese utopených v Stredozemnom mori.

Nie všetci, ktorí prevádzkujú prijímacie centrá migrantov, idú proti Salvinimu. Na začiatku tohto roka, vedúci najväčšieho zariadenie pre prijímanie migrantov v Taliansku, Francesco Magnano, upozornil na otvorené hranice a zastáva názor, že otvorená politika na hraniciach „vytvorila slumy (slum je časť mesta alebo veľkomesta, ktorá je obvykle obývaná veľmi chudobnými a sociálne veľmi slabými vrstvami obyvateľstva) roztrúsené po celej krajine“.

„V našej krajine je 600 000 odmietnutých žiadateľov o azyl. Ľudia, ktorí tak stratili nielen právo na azyl, ale aj štatút utečenca, sú to zombie, ktorí žijú v našej krajine, „dodal Francesco Magnano.

Zdroj

9 Replies to “Talianske centrá, kde sa starajú o migrantov sa sťažujú, že dostávajú od štátu menej peňazí, ako útulky pre psov

  1. „Hey there! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble finding one? Thanks a lot!“

  2. Very nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I’ve truly loved browsing your weblog posts. In any case I will be subscribing to your feed and I’m hoping you write once more very soon!

  3. naturally like your web-site however you have to take a look at the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome to inform the reality however I’ll surely come back again.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *