Zo sveta

Talianska polícia zaistila ​​balistickú raketu, zbrane a neonacistický materiál v záťahu na krajne pravicových militantov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Talianska polícia zaistila arzenál zbraní vrátane balistických rakiet. V sérii záťahov na krajne pravicové skupiny, ktoré bojovali proti povstalcom na východnej Ukrajine, bolo zaistených 20 zbraní a neonacistický materiál.

Spolu s raketou polícia zaistila deväť útočných pušiek, samopal, sedem pištolí a tri brokovnice v operácii vedenej divíziou všeobecných vyšetrovaní a špeciálnych operácií, ktorá sa špecializuje na vyšetrovanie skupín spojených s organizovaným zločinom a terorizmom.

Polícia tvrdí, že skupiny bojovali proti „ separatistom“ v ukrajinskom regióne Donbass – silám samozvaných ľudových republík Doneck a Lugansk na východe Ukrajiny. Kyjev je vo vojne s republikami od prevratu v roku 2014, a aktívne sa spoliehajú na polovojenské jednotky ako ‚Donbass,‘ ‚Azov,‘ ‚Aidar‘, ktoré sú vo veľkej miere tvorené ukrajinskými radikálnymi nacionalistami. Niektorí z nich vyhlasovali krajne pravicové názory, a následne čelili obvineniam z vojnových zločinov proti ľudskosti.

Pri záťahu boli zatknutí traja ľudia, vrátane Fabia Del Bergiola, bývalého inšpektora hraničnej bezpečnosti a bývalého kandidáta do Senátu z neofašistickej strany Forza Nuova vo voľbách v roku 2001. Dvaja ďalší ľudia boli identifikovaní ako štyridsaťdvaročný švajčiar, Alessandro Michele Aloise Monti, a päťdesiatjedenročný talian Fabio Amalio Bernardi. Polícia ich zachytila v blízkosti medzinárodného letiska Forlì v severnom Taliansku.

Raketa bola vyrobená francúzskou spoločnosťou Matra, a patrila ku katarským ozbrojeným silám, oznámila talianska agentúra La Stampa. Polícia vyhlásila, že Del Bergiolo je podozrivý z pokusu predať raketu.

Vyšetrovatelia tiež zaistili strelivo s dutou špičkou, 20 bajonetov a mnoho častí rôznych zbraní, spolu s nápisom „Adolf Hitler Platz“ a rad ďalších fašistických historických predmetov.

zdroj: hlavnydennik.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *