Zo sveta

Taliani robia súkromné párty, kde sa chcú nakaziť, aby sa nemuseli očkovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V Taliansku ľudia organizujú súkromné párty, kde sa chcú účelovo nakaziť koronavírusom. Informovali o tom lekárske úrady v Južnom Tirolsku, kde sa na týchto akciách podľa nich zúčastňujú hlavne mladí ľudia.

Podľa lekárov sa ľudia chcú infikovať koronavírusom, aby získali protilátky a potvrdenie do covidového certifikátu. To je možné dostať do 180 dní od uzdravenia sa.

Viacerí z nich údajne už skončili v nemocnici.

„V uzavretej miestnosti, kde je pozitívna osoba s variantom delta, sa ľahko infikuje päť až desať ľudí,“ uviedol Franzoni, ktorý je zástupcom regionálneho koordinátora.

O dobrovoľný prenos nákazy sa podľa neho pokúšajú predovšetkým mladší ľudia, ktorí podceňujú nebezpečenstvo ochorenia COVID-19. „Mnohí si myslia, že je to taká chrípka. Ale, pravdupovediac, dosahy môžu byť dlhodobé a mladí tiež môžu skončiť v nemocnici,“ uviedol Franzoni.

One Reply to “Taliani robia súkromné párty, kde sa chcú nakaziť, aby sa nemuseli očkovať”

  1. Aj ja som skúšal. Bol som v dome s troma pozitívnymi a nič. PCR test negativny. Asi preto že som už Covid prekonal ( test na protilátky 167) a druhý krát sa tak skoro asi nedá nakaziť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *