Talian, ktorý zabil zlodejov, dostal 13 rokov väzenia. Lupiči mu chceli zabiť ženu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Talian, ktorý zabil zlodejov, dostal 13 rokov väzenia. Lupiči mu chceli zabiť ženu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Talian, ktorý zastrelil dvoch lupičov a tretieho zranil, keď sa vlámali do jeho klenotníctva a hrozili vraždou jeho žene, bol odsúdený na 13 rokov väzenia a nariadili mu odškodniť rodiny dvoch zabitých lupičov.

57 ročný klenotník z talianskej Nicolsie Guido Gianni bol odsúdený na 13 rokov za dvojnásobnú vraždu a pokus o vraždu, ktorých sa dopustil na ozbrojených mužoch, ktorí sa mu vo februári 2008 vlámali do jeho klenotníctva a hrozili zabitím jeho manželky, informuje La Sicilia.

Traja lupiči so zbraňou vstúpili do klenotníctva a od Gianniho manželky Mariangela Di Stefano sa dožadovali peňazí a šperkov.

Gianni, ktorý pracoval v zadnej časti obchodu, začal seba a manželku brániť 9 milimetrovou pištoľou a vypálil pár rán do vzduchu v snahe zlodejov zahnať.

Zlodeji však reagovali tak, že sa pustili do fyzického konfliktu s majiteľom obchodu. Ten dvoch poranil smrteľne.

Správa balistických exportov tvrdí, že majiteľ klenotníctva mohol zlodejov poraniť už vtedy, keď boli na úteku. Navyše sa zistilo, že zlodeji nemali skutočné zbrane, ale len atrapy, to však majiteľ prevádzke nemohol vedieť.

Majiteľa klenotníctva si zastal aj taliansky politik Matteo Salvini:

“Obrana je vždy legitímna!” vyhlásil na twitteri Salvini.

Manželka odsúdeného tvrdí, že jej manžel je čestný muž a bránil ju len preto, že jej ubližovali a vyhrážali sa, že ju zabijú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *