Tajná nahrávka Matoviča s Procházkom, o tom, ako zničiť Kotlebu: "Musíme mu zobrať rétoriku!" - MAGAZÍN 1
Slovensko

Tajná nahrávka Matoviča s Procházkom, o tom, ako zničiť Kotlebu: “Musíme mu zobrať rétoriku!”

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Pripomíname nahrávku, kde sa Matovič dohaduje s Procházkom, ktorý tvrdil, že nikdy nepôjde so Smerom a nakoniec sa nechal kúpiť. V uniknutom rozhovore Matoviča a Procházku sa spomína aj Kotleba. Procházka hovorí o prieskume Abakis, kde mal Kotleba 16%. Tento rozhovor sa odohral na jar v roku 2015. Uvedomelou verejnosťou sú prieskumy dlhodobo považované za manipulácie davov – tie verejné (ako robí u nas Polis, MVK, ktoré sú prepojené na aktérov kauzy Gorilla poprípade ide o schránkové firmy).

Tieto manipulácie sa potvrdili z uniknutej emailovej komunikácie českého predsedu vlády, kde sa politici dohodujú s agentúrami koľko percent bude mať ktorá strana.

Samotný rozhovor:
Procházka: To, že bude Kotleba v parlamente sa mi zdá čoraz pravdepodobnejšie. Jeho by na tej župe museli chytiť na nejakom ťažkom prúseri, a to on si dá pozor.

Matovič: No ideál by bol… aby … ja si myslím, že by sa dalo na neho niečo vymyslieť – len teda vedomé sa dohodnúť v tej opozícií, si rozdeliť úlohy, povedať si, že áno …že chceme byť alterantívou voči Ficovi : a teda vy ste dobrí na to, vy na to, vy ste na to.

Procházka: No to máš už dlhodobo túto myšlienku a zdá sa mi čoraz rozumnejšia a použitelnejšia. Že len jak sa tam s tými starými chlapcami dohodneš. Oni ťa podrazia pri prvej príležitosti.

Maťovič: Ísť na Kotlebu by sa dalo ísť, len cielene sa dohodnúť, že týchto zoberieš a týchto chytiš trošku light, akože tú tému, ale rozumne (tu pravdepodobne narážajú na imigrantov…že by použili Kotlebové názory s cieľom vyťažiť z toho politický kapitál). A budeš mať síce tvrdé a možno tvrdšie vyjadrenia. Riešenia zároveň tej problematiky, ale aby tí ľudia videli, že dobre, že hentam máme istotu a v podstate hovorí to, čo hovorí Kotleba…, dobre nehovorí to úplne tak, ale hovorí to.

Matovič: (tu hovorí priamo, ako zobrať hlasy Kotlebovi, ako využiť jeho postoj vo svoj prospech a napriek tomu, že Matovič má iné postoje – protinárodne=protinacionalistické tak v tomto prípade s cieľom získať vo voľbach viac hlasov hovoriť, čo chce populácia počuť)
Síce tam niektorí hovoria, že s takýmto niečim by sa ísť nemalo, akože demokratická strana by nemala operovať, ale teraz si myslím, že túto svätí účel prostriedky v tomto (tu naráža na stret s ochrancami ľudských práv a vrcholnými predstaviteľmi EÚ, keby verejne šla pravicová koalícia vedená Matovičom proti prijímaniu imigrantov) Ako keď sa ho chceme zbaviť, ten vulgárny nacionalizmus dostať do parlamentu, tak my mu musíme zobrať tu jeho rétoriku a jemne akože priblížiť sa k tomu jeho voličovi na kobylku. Ale to akože muselo by byť o tom, že všeobecný rešpekt a dohodnúť sa akože OK, tak ty si choď po hentom to je tvoja úloha a my do teba nebudeme útočiť za to. Lebo akože, keď to niekto spraví a začnú sa do neho všetci opoziční obúvať, že čo robí tak je prúser. Tak to zabijú. Ale zas to nemôže robiť napríklad SDKÚ. Takže to môže robiť niečo také obdobné nám, nejaký ten protest, čo má v sebe antisystémový prvok. Ale nie SDKÚ, že doprdele, mestský intelektuál a zrazu sa postaví niekde do osady a bude tam vyprávať o búraní chatrči, šak to je strašné. Ináč to sa čudujem, že tá SDKÚ ešte žije, že akí voliči tam ešte vlastne zostávajú… Tu hovorí Matovič aj o využití iných myšlienok Kotlebu a jeho strany ĽSNS, s cieľom získať voličov

Procházka: Asi nostalgickí voliči

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *