Zo sveta

Svetová zdravotnícka organizácia odporúča, aby sme pri rozbaľovaní darčekov na sebe mali rúška

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) oznámila Európanom, aby nosili rúška pri stretnutí s priateľmi a rodinou počas vianočného obdobia. Už predtým WHO odporučila usporiadať piknik v parku 25. decembra, aby sa zamedzilo šíreniu koronavírusu.

Európska kancelária WHO na brífingu uviedla, že kresťania by mali zvážiť „odloženie či obmedzenia“ náboženských procesií a cirkevných osláv.

„Bez ohľadu na miesto konania by sa náboženské bohoslužby mali tento rok konať inak. Mali by byť konané vonku, kedykoľvek je to možné, alebo by mali mať obmedzenú veľkosť a dobu trvania, s fyzickou dištanciou, ventiláciou, hygienou rúk a prípadne s použitím rúška, „uviedla WHO.

Nemecko minulý týždeň oznámilo, že vstúpi do prísnej izolácie, pričom kancelárka Angela Merkelová vyzvala svojich občanov, aby nechodili do kostola. Merkelová tiež varovala pred vianočnými nákupmi a zakázala predaj zábavnej pyrotechniky, aby obmedzila silvestrovské oslavy.

Globalistický zdravotnícky orgán takisto odporučil, aby sa vnútorné stretnutia – malé rodinné a priateľské večierky – „pokiaľ možno konali vonku a účastníci by mali mať rúška a udržiavali fyzický odstup“.

Organizácia tiež navrhla, aby ľudia nenavštevovali starších a zraniteľných príbuzných alebo priateľov, aby im ušetrili úzkosť a nepohodlie spojené s trávením sviatkov s blízkymi osobami a riskovali nakazenie vírusom.

Britský premiér Boris Johnson síce odolal tlaku, aby zvrátil svoje rozhodnutie ponechať Britom päť dní slobody počas svätého obdobia, Britom však odporučil, aby sa starším príbuzným vyhýbali, a to až do roku 2021, kedy sa bude očkovať.

Nie je to prvýkrát, čo Svetová zdravotnícka organizácia žiada Európanov, aby urobili extrémne opatrenia alebo upravili svoje plány na dovolenku. Minulý mesiac odporučila ľuďom vynechať vianočnú večeru v teple domova a namiesto toho usporiadať piknik v parku.

Začiatkom tohto týždňa sa niekoľko britských vedcov rozhodlo odradiť čo najviac Britov od toho, aby si užili normálne Vianoce, a namiesto toho sa rozhodli ich usporiadať neskôr, čo by však neboli Vianoce.