Švédska rada pre zdravie hovorí, že starší ľudia môžu mať nižšiu prioritu, než nelegálni migranti - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Švédska rada pre zdravie hovorí, že starší ľudia môžu mať nižšiu prioritu, než nelegálni migranti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Švédska národná rada pre zdravie a sociálnu starostlivosť vytvorila pokyny pre prioritu starostlivosti o pacientov s koronavírusom, ktoré by mohli vidieť starších švédskych občanov zomrieť v prospech nelegálnych migrantov.

Švédski seniori spolu so Švédmi s už existujúcimi zdravotnými podmienkami môžu podľa nových pokynov dostať nižšiu prioritu ako zdraví mladí nelegálni migranti.

Doktor Thomas Linden z národnej rady pre zdravie a sociálnu starostlivosť podľa Nyheter Idaga uviedol, že zdravotníci by mali uprednostňovať na základe zdravotníckych potrieb a nie na základe občianstva.

“Zásady uprednostňovania hovoria, že by sme mali uprednostňovať na základe zdravotníckych potrieb a že všetci ľudia majú rovnakú hodnotu. Znamená to pre niekoho, kto pracuje v zdravotníctve, že sú to ľudia, ktorých máte pred sebou, potom by ste nemali myslieť na právny stav, občianstvo alebo tak, ale mala by vládnuť práve lekárska potreba, “uviedol.

“Ďalšou otázkou je, čo regióny robia s ľuďmi, ktorí nemusia mať povolenie na pobyt, ako sú tí “bezpapieroví” (nelegálni migranti) a ostatní. Je dôležité, aby sa im čiastočne dostalo starostlivosti, ale tiež aby ochrana infekcie fungovala. Ako pre tých jedincov, ako aj pre spoločnosť všeobecne môže byť dôležité, aby dostávali starostlivosť o zastavenie šírenia infekcie, “dodal Linden.

Predchádzajúce správy tvrdili, že švédska vláda začala odkrývať plány na trojročný systém v prípade, že sa pohotovostné lôžka a jednotky intenzívnej starostlivosti zahltia pacientmi koronavírusu.

Správa prišla potom, čo bývalý lekár prevencia infekcie Staffan Sylvan uviedol, že lekársky systém krajiny je v prípade veľkej vírusovej epidémie úplne nepripravený.

“V súčasnej dobe už majú naše nemocnice veľké problémy s prijímaním a starostlivosťou o urgentne chorých pacientov. Prečo táto dezinformácia o našej pripravenosti?” povedal koncom minulého mesiaca.

Niektoré švédske úrady už skôr uprednostňovali migrantov pred zraniteľnými švédskymi skupinami, a to aj v roku 2016, kedy boli z budovy vysťahované rôzne skupiny zdravotne a mentálne postihnutých, aby ju mohli premeniť na domovy pre žiadateľov o azyl.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Číslo účtu: SK2811000000008017035353

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *