Švédska polícia reaguje na kriminalitu gangov tak, že ich pozvala na pizzu - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Švédska polícia reaguje na kriminalitu gangov tak, že ich pozvala na pizzu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Švédske úrady v Malmö, kde prudko stúpajú násilné trestné činy a granátové útoky, reagovali tým, že pozvali miestnych vodcov gangov na priateľský rozhovor a pizzu. Áno naozaj na pizzu.

Výbuchy v Malmö, ktoré je domovom niekoľkých no-go zón s getami plnými migrantov, sa stávajú už samozrejmosťou.

Alarmujúcich 29 percent obyvateľov Malmö tvrdí, že sa stali obeťami zločinov proti jednotlivcovi.

Podľa Wilhelma Agrella, profesora spravodajskej analýzy na Lundskej univerzite, je situácia tak hrozná, že ohrozuje mocenský monopol švédskeho štátu.

Prevažnú väčšinu nepokojov vyvolávajú súperiace drogové gangy tvorené prisťahovalcami druhej a tretej generácie.

Namiesto odvážnych opatrení v boji proti gangom, polícia Malmö vyzvala 12 vodcov gangov, z ktorých 9 ponuku prijalo, aby si priateľsky prišli pohovoriť o problematike a dali si spolu pizzu.

Vodcom gangov bolo povedané, že sú “najviac ohrození zranením alebo zabitím”, čo naznačuje, že sa polícia stará viac o ich blaho, než aby pomáhala ich obetiam.

Veliteľ polície v Malmö Stefan Sentéus neskôr povedal, že “naozaj oceňuje” vodcov gangov, ktorí sa stretnutia zúčastnili.

Celá fraška bola prezývaná “Operation Snowflake”, pričom kritici nechápali, prečo neboli vodcovia gangov zatknutí.

“Najprv nás zneužívajú a okrádajú, a potom my daňoví poplatníci platíme za ich zasratú pizzu!” komentoval jeden respondent.

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *