Švédi majú problém! Migrantské gangy si zarábajú kradnutím áut vo veľkom! - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Švédi majú problém! Migrantské gangy si zarábajú kradnutím áut vo veľkom!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Z údajov Národného operačného útvaru švédskej polície (NOA) vyplynulo, že za 90% krádežami automobilov v krajine stoja cudzinecké migrantské gangy.

Správa tiež uvádza, že ukradnutý tovar vrátane automobilových dielov, lodných motorov a poľnohospodárskych strojov, je často rýchlo prepravený mimo Švédsko. Informuje o tom rozhlasová stanica Sveriges Radio.

Kým je údajne švédska colná správa obzvlášť ostražitá pri kontrole vozidiel prichádzajúcich do Švédska, pri kontrole vozidiel opúšťajúcich Švédsko je ostražitá menej. Colná správa vraj trávi ich kontrolou iba dve percentá svojho času.

Podľa rozhlasovej stanice nezakazuje švédske právo vyvážať z krajiny odcudzené veci. Takto zle nastavený zákon veľmi sťažuje ba dokonca sa preto stáva takmer nemožným, aby colná správa zadržiavala a zatýkala osoby, ktoré pašujú ukradnutý tovar zo Švédska. Podľa švédskych štatistík sú tiež migrantské gangy zodpovedné za takmer polovicu všetkých domácich vlámaní.

Správa prichádza až týždne potom, čo polícia v Štokholme varovala o náraste brutality nigérijskej mafie, známej ako Čierna sekera. Táto mafia sa zameriava najmä na pašovanie drog a prostitúciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *