Superman bude po novom homosexuál, ktorý bude ochraňovať migrantov - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Superman bude po novom homosexuál, ktorý bude ochraňovať migrantov

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nový Superman Jonathan Kent, ktorý je synom Clarka Kenta a Lois Laneovej, čoskoro nadviaže romantický vzťah s mužom, oznámilo v pondelok nakladateľstve DC Comics.

Tento vzťah medzi osobami rovnakého pohlavia je len jedným zo spôsobov, ako Jonathan Kent, ktorý si hovorí Jon, dokazuje, že je iným Supermanom než jeho slávny otec, píše The New York Times.

Od júla, kedy začal vychádzať jeho nový seriál Superman: Son of Kal-El, Jon bojoval proti požiarom spôsobeným klimatickými zmenami, zmaril streľbu na strednej škole a protestoval proti deportácií utečencov v Metropolis.

Vystúpenie Supermana, amerického superhrdinu, je pozoruhodným momentom aj v čase, keď sa mnoho komiksov hlási k rozmanitosti a skúma naliehavé sociálne problémy, uvádza sa v článku.

Hoci Superman nie je prvým hrdinom L.G.B.T.Q. a nebude ani posledným, podľa komiksových odborníkov je na Supermanovu coming out niečo obzvlášť významného. „Nie je to Northstar, o ktorom vaše teta nikdy nepočula,“ povedal Glen Weldon, autor knihy „Superman: The Unauthorized Biography“ a spolumoderátor relácii Pop Culture Happy Hour na N.P.R.

One Reply to “Superman bude po novom homosexuál, ktorý bude ochraňovať migrantov”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *