Zo sveta

Super-zaočkované Dánsko musí opäť zavádzať opatrenia. Stúpajú im pozitívni aj pacienti

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Super zaočkované Dánsko sa ešte na začiatku septembra chválilo, že ruší všetko protipandemické opatrenia. Dôvodom bola 75% zaočkovanosť. Dnes je realita iná a nepomáha ani očkovanie.

Krajina opäť zavádza protipandemické opatrenia. Virológ však tvrdí, že vysoká miera zaočkovanosti viditeľne ochránila nemocnice pred kolapsom a mnoho ľudí pred smrťou.

Za posledný týždeň sa však v krajine koronavírusom infikovalo viac ako 16 000 ľudí a počet hospitalizovaných sa zvýšil o 22 % na približne 300. Aj preto Kodaň znovu zavádza niektoré z protipandemických reštrikcií.

„V porovnaní so zahraničím máme v Dánsku vysokú úroveň podpory vakcinácie, čo je dobré. To však nestačí. Musíme koronavírus poraziť, a aj preto chcem, aby sa Dáni ešte viac zapojili do očkovania,“ uviedla dánska premiérka Mette Frederiksenová.

Epidemický výbor dánskeho parlamentu opätovne schválil povinnosť covidových pasov – napríklad v kinách a múzeách či na hromadných akciách v interiéri, ktoré navštívi viac ako 200 ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *