Sulíkovci reagujú na vyhostených ruských diplomatov a chcú zvolať bezpečnostnú radu! Sú šokovaní! - MAGAZÍN 1
Slovensko

Sulíkovci reagujú na vyhostených ruských diplomatov a chcú zvolať bezpečnostnú radu! Sú šokovaní!

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Strana Richarda Sulíka SaS je šokovaná správami o možných prepojeniach Rusov a výbuchu v Česku. Rozhodnutie českej vlády vyhostiť 18 ruských diplomatov, ktoré má súvisieť s výbuchom muničných skladov vo Vrběticiach, je podľa SaS-ky správnou reakciou na činnosť ruských tajných služieb.

„Tieto správy sú aj pre nás šokujúce. Podľa strany SaS by mala byť zvolaná Bezpečnostná rada SR,“ uviedol hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Česká republika vyhostí 18 ruských diplomatov z ruskej ambasády v Prahe. Moskva reagovala „Je to nezmysel, ktorý si vysali z prsta. Je to len vynájdená situácia na podporu Američanov, ktorí od nás teraz dostali tvrdú odpoveď, „povedal Vladimir Džabarov, prvý podpredseda Výboru pre medzinárodné záležitosti Rady federácie. Povedal tiež, že odpoveď bude pravdepodobne primeraná.

„Praha si je dobre vedomá toho, čo bude po takýchto treniach nasledovať,“ povedala novinárom.