Sulík chce minimálnu mzdu podla okresov. Ľudia v slabých okresoch by zarábali najmenej - MAGAZÍN 1
Slovensko

Sulík chce minimálnu mzdu podla okresov. Ľudia v slabých okresoch by zarábali najmenej

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister hospodárstva novej vlády Richard Sulík zo strany SaS v rozhovore pre rádio Expres prezradil svoj pohľad na nový možný mechanizmus nastavenia minimálnej mzdy na Slovensku.

Kvôli pandémii koronavírusu sa čo raz častejšie hovorí v novej vládnej liberálnej koalícii o zmrazení minimálnej mzdy. Tá by sa mala podla súčasných nastavení tento rok zdvihnúť na 660€, čo sa však pravdepodobne nestane.

„Ja plne chápem tých ľudí, ktorí robia za nízky plat, že to chcú, že by ich to potešilo, že by im to dobre padlo, to je úplne pochopiteľné, len na druhej strane musíme si povedať, že ten, kto to bude platiť, je zamestnávateľ a nie štát. Naopak, štát sa na tom ešte priživí, lebo zkásne toho zamestnávateľa o odvody a dane.“ Otázkou je podľa Sulíka, či zamestnávateľ na tak vysokú minimálnu mzdu zarobí.

Na priamu otázku, či dôjde ku zmrazeniu minimálnej mzdy, Sulík uviedol, že buď dôjde k zmrazeniu, alebo vláda bude hľadať „iné chytrejšie riešenia“. „Napríklad také, že tá minimálna mzda ostane naviazaná ako 60 percent priemernej mzdy, ale bude v každom okrese iná. Bude podľa okresu. Tam, kde sú nízke priemerné mzdy by bola aj nižšia a tam, kde sú vysoké nech je kľudne aj vyššia.“

„Budem hľadať nejaké riešenie, lebo keď to necháme len takto, môže sa stať, že veľa zamestnávateľov povie: Ja to už nemám z čoho utiahnuť, chýbajú mi zákazky… Prepúšťa vždy najmä tých ľudí najmenej produktívnych a to sú tí, čo najmenej zarábajú,“ dodal v rozhovore Sulík.

Podľa neho však ešte v tejto téme budú prebiehať rozsiahle rokovania na koaličnej úrovni.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *