Súd s Kotlebom odročili na koniec mája pre jeho neprítomnosť. Prokurátor navrhol zatknúť Kotlebu - MAGAZÍN 1
Slovensko

Súd s Kotlebom odročili na koniec mája pre jeho neprítomnosť. Prokurátor navrhol zatknúť Kotlebu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Súd s Marianom Kotlebom dnes odročili, nakoľko sa obžalovaný nedostavil kvôli povinnostiam, ktoré má v Národnej rade Slovenskej republiky. Prokurátor súdu navrhol možnosť sankčnej pokuty aj použitie donucovacích prostriedkov.

Súd s predsedom ĽS Naše Slovensko Marianom Kotlebom dnes pokračoval pojednávaním v budove Špecializovaného trestného súdu. Obžalovaný sa na pojednávanie nedostavil a nedal súhlas s konaním v jeho neprítomnosti. Odôvodnil to tým, že si plní povinnosti poslanca NR SR na schôdzi, ktorá bola neočakávane predĺžená.

O ospravedlnenie z rovnakého dôvodu požiadal aj predvolaný svedok Ondrej Ďurica, ktorý je rovnako poslancom NR SR, a ďalší svedkovia, ktorí patria medzi rodiny obdarované predsedom ĽS Naše Slovensko. Tí v liste informovali, že Ľudovej strany Naše Slovensko sú za dar vďační a o okolnostiach, že číslo 1488 by mohlo znamenať nejakú šifru, sa dozvedeli až z médií.

Prokurátor navrhol použitie sankčných opatrení, ako je uloženie poriadkovej pokuty, či zatknutia a zabezpečenia účasti na pojednávaní. „Bolo by potrebnejšie, aby sa obžalovaný pojednávania zúčastnil, a to v prípade aj po použití donucovacích prostriedkov zo strany súdu,“ povedal súdu.

Podľa obhajcu obžalovaného nie sú splnené podmienky na pokračovanie v pojednávaní, nakoľko sa obžalovaný riadne ospravedlnil a nesúhlasil s pojednávaním v jeho neprítomnosti. Kotlebov obhajca taktiež nesúhlasí so sankčným opatreniami, nakoľko by podľa neho došlo k porušeniu zákona, ktorý upravuje povinnosti poslancov Národnej rady SR. Obhajoba požiadala o odročenie pojednávania.

Súd následne uznal dôvody, pre ktoré sa obžalovaný nezúčastnil a súdne pojednávanie odročil na 28. a 29. mája 2020 o 9:00 hod.

Pomôžte nám udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *