Stroj na mäso vtiahol ženu v hydinárni. Tá nemala šancu to prežiť - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Stroj na mäso vtiahol ženu v hydinárni. Tá nemala šancu to prežiť

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V ruskej Kalužskej oblasti sa stala obrovská tragédia v továrni na spracovávanie kurčiat. Jednu z pracovníčok tam vtiahol stroj na spracovanie mäsa, keď žena premiestňovala kurčatá z jedného dopravníka na druhý, stroj zovrel žene ruku a potom ju vtiahol dovnútra.

Podľa vyšetrovateľov pracovala žena v jednej z hydinární v ruskom meste Belousov a jej úlohou bolo premiestňovať už zabité kurčatá. Pracovníčka však priblížila svoju ruku príliš blízko k pohyblivému mechanizmu a ten jej končatinu doslova vtiahol dnu. Obeť sa snažila ruku vytiahnuť, no nemala šancu a jej celé telo skončilo v mlynčeku na mäso.

Žena okamžite podľahla zraneniam. Privolaní lekári tak mohli iba skonštatovať smrť. Na objasnenie podrobností incidentu teraz pracujú vyšetrovatelia. Ukázalo sa, že na dopravníku chýbali ochranné štíty, ktoré mali zaisťovať bezpečnosť zariadení. Nie je ani známe, či existovalo tlačidlo núdzového zastavenia stroja. Okrem toho sa zistili viaceré porušenia predpisov pri práci pracovníkov hydinárne. Ukázalo sa, že počas najímanie do práce nedostala žena žiadne odborné školenie. Po tragédii sa začalo trestné konanie.