Zo sveta

Starosta Bristolu vyzýva miestnych obyvateľov, aby hostili migrantov v ich domovoch

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Progresívny starosta Bristolu podporil plán, ktorý by umiestňoval žiadateľa o azyl do domovov obyvateľov anglického mesta, aby sa znížil počet migrantov spiacich na uliciach.

Sieť Bristol Hospitality Network (BHN) – ktorá tvrdí, že zastupuje „nemajetných žiadateľov o azyl v Bristole“ – uviedla, že v súčasnej dobe je ubytovňa, ktorá v meste ubytováva migrantov, plne vyťažená, a preto vyzýva verejnosť, aby ubytovávali migrantov.

Marvin Rees, starosta mesta tento zámer podporoval a vyhlásil, že Bristol by mal byť podľa BBC mestom, „kde sa všetci cítia vítaní a v bezpečí“.

„Bristol je svätyňa so silným sektorom utečencov a žiadateľov o azyl, ktorý úzko spolupracuje ako s bristolskou radnicou, tak s miestnou komunitou na hľadanie krátkodobých, strednodobých a dlhodobých riešení pre túto skrytú a chudobnú populáciu,“ vyhlásila riaditeľka BHN.

V Spojenom kráľovstve je odhadom 48 000 žiadateľov o azyl. Skutočný počet je však pravdepodobne oveľa vyšší vzhľadom na rekordný počet nelegálnych lodných migrantov, ktorí v súčasnosti preplávajú cez Lamanšský prieliv.

Vláda od začiatku roka 2019 úspešne deportovala iba 2,6 percenta z odhadovaných 5 795 nelegálnych lodných migrantov. Z 2 860 migrantov, ktorí od mája tohto roku nelegálne dorazili k britským brehom, ich bolo nula deportovaných.

Migrantom, ktorí v krajine žiadajú o azyl, je obvykle poskytované bezplatné bývanie financované daňovými poplatníkmi, prístup k zdravotnej starostlivosti Národná zdravotná služby (NHS), vzdelanie pre deti vo veku od päť do 17 rokov a týždenný príspevok vo výške najmenej 35,39 libier.

Odhaduje sa, že náklady na podporu takzvaných žiadateľov o azyl dosiahnu v najbližších rokoch najmenej 4 miliardy libier.

Uprostred pandémie koronavírusu, Bristolská rada prijala ubytovanie migrantov v hoteloch po celom meste. Bristolská nemocničná sieť uviedla, že mnoho žiadateľov o azyl je z Iraku, Sýrie, Sudánu a Afganistanu.

Potrebujeme vašu podporu, aby sme mohli pokračovať!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *